Van haberleri! Soy Sop Otizm Vakfı’nın 154. hususi yetişek sınıfı Van Erciş’te açıldı

Evlat Içe Yöneliklik Vakfınca, özel terbiye derslik donanımı projesi kapsamında Van’ın Erciş ilçesindeki Martir Ensari Söner İlkokulu’nda hususi eğitim sınıfının gereç donanımı gerçekleştirildi.

Vakıftan yapılan açıklamaya göre, otizm spektrum bozukluğu tanısı olan çocuklar ve gençlerin, bir tane çareleri olan eğitime ulaşmalarını sağlamak, çağcıl sosyete koşullarında yaşamlarını sürdürebilmelerine müteveccih gereksinimlerini eğlemek ve ihtiyacı olan mehabet okullarına gereç desteği arz etmek üzere planlı projeyle materyal donatılan özel terbiye sınıflarına aynı yenisi daha eklendi.

Van’da Voonka Kids’in desteğiyle gereç donanımı yapılan Erciş ilçesindeki Şehit Ensari Söner İlkokulu’ndaki sınıfın açılışı Van İl Milli Terbiye Müdürlüğü hisse senedi birliğiyle gerçekleştirildi. Bu açılışlarla Tohum Otizm Vakfı’nın Türkiye çapında gerçekleştirdiği proje kapsamında 154 sınıfa ulaşıldı.

Vakfın özel terbiye sınıflarının mefkûre ayla getirilmesi üzere hayata geçirilen Derslik Donanımı Projesi kapsamında bugüne büyüklüğünde İzmir, Mardin, Çanakkale, Sivas, Batman, Antalya, Artvin, Diyarbakır, İstanbul, Balıkesir, Mardin, Muş, Van, Bursa, Ankara, Ardahan, Manisa, Şanlıurfa, Muğla, Konya, Zonguldak, Tekirdağ, Giresun ve Elazığ’da 153 hususi terbiye sınıfı açılarak ailelere ve öğretmenlere yönelik hususi eğitimler verildi.

Share: