Van haberleri! Adana’da glomus tümörüne yakalanan sayrı Van’da sağlığına kavuştu

Adana’bile glomus tümörüne yakalanan tutkun Van’de sağlığına kavuştu

VAN Boynunda kestirmece 4 santimlik glomus tümörü olan Adanalı sökel, Lokman Doktor Van Hastanesinde yapılan muvaffakiyetli ameliyatla sağlığına kavuştu.

Adana’birlikte canlı Emine Sarıdoğan isimli yurttaş, gittiği hastanede boynunda glomus tümörünün olduğunu öğrendi. Adana ve Mersin ilkin almak amacıyla birçok ildeki şişman hastanelerle iletişime geçen Sarıdoğan, istediği sonucu alamayınca arayışına devam etti. Içtimai medyada Lokman Doktor Van Hastanesi Duygu ve Yaradılış Cerrahisi Prof. Dr. Halil Başel’e vasıl Sarıdoğan, cerrahi müdahale olmaya karar verdi. Kısaca ayrımsız hafta önceki Van’a mevrut Sarıdoğan, yapılan muvaffakiyetli ameliyatla sağlığına kavuştu.

Konuyla ilişik açıklamada bulunan Lokman Hekim Van Hastanesi Ruh ve Huy Cerrahisi Prof. Dr. Halil Başel, Adana’dahi teşhis konulduktan bilahare hastanın ameliyatı yapacak hekim arayışına geçtiğini tabir ederek, ” Türkiye’dahi Allah’a şükür çok iyi hekimlerimiz var. Rastgele şehirde imdi rastgele dal ile ilişkin çok bol hekimlerimiz var ama glomus tümörü haddinden fazla ender tanıdık tıpkısı çor olduğu için hekimin haddinden fazla ongun olması yetmiyor. Elan önceden bu ameliyatları eden aynı hekim olması geçişsiz. Doğrusu Mersin’deki tıpkı profesör doktor ‘Ben başlangıçta yapamadım ama ruh damarla ilgilendiren herhangi bir nev ameliyatı eden birisiyiz. İsterseniz yaparım’ demiş. Riskleri olacağını söylemiş ve hastayı uyarmış. Bağımlı tığ haddinden fazla fazla yaptığımız için hastayı bu konuda bilgilendirdik. Şu ana büyüklüğünde yaptığımız tümörler içerisinde seninki çok şişman tıpkısı tümör değil dedik hastamıza. Yaklaşık 4 santimlik benzeri tümörü vardı amma buna rağmen yerleşme yeri çok yukarda olduğu üzere bizi da zorladı. Antrparantez ameliyatta, mebzul ki ayrıksı yerde yaptırmadı, tığ bile bu kadar tecrübeye karşın zorlandık dedim. Çarşamba haset geldiler, ayrımsız zaman işler yaptım yarın de taburcu olacak” dedi.

Van’a Türkiye’nin bir nice ilinden glomus tümörlü hastanın geldiğini belirten Başel, “Gittiği hastanelerde ‘masada kalabilirsin, damla olabilirsin’ demişler. Allah’a şükür tek karışıklık gelişmedi. Ağırlık ayrımsız ameliyat oldu ama sonucu çok gür oldu. Vaktiyle çok yadırgıyorlardı ama şimdi haberleri görünce Ordu’dan, Sakarya’dan, Tekirdağ’dan, İzmir’den, İstanbul’dan, Ankara’dan gelince hastalar dahi imdi benimsedi” ifadelerini kullandı.

Van’üstelik yapılan kudretli ameliyatla sağlığına mülaki Emine Sarıdoğan ise evvel duyduğunda haddinden fazla bozuk olduğunu belirterek, “Hem uzak hem bile elbette ayrımsız yerdir diye zaaf etmiştim amma tek anca değilmiş. Hocama haddinden fazla teşekkürname ediyorum” dedi.

Sarıdoğan’ın kızı Zerrin Sarıdoğan birlikte, Adana ve Sazak özellikle girmek için biraz balaban hastaneye gittiklerini fakat seçkin akıbet alamadıklarına ilgi çekerek, “Bize yüzdelik 40 damla, yüzdelik 10 ölümle sonuçlanabileceği ve yüzdelik 50 de yaşayabileceği söylendi. Doğal olarak bu bizi çokça yıprattı. Yara aynı çağ geçirdik ve aynı arayışa girdik. Haddinden Fazla şükür Halil Hocama ulaştık. Sonuç yerine 2 günde ameliyatımız oldu. Rastgele özdek önünde ilerledi. Biz haddinden fazla mutluyuz. İyi ki Lokman Doktor Van Hastanesine geldik ve Halil Hocamıza ulaştık. Herhangi Bir konuştuğumuz gönül ‘Neden Van? Eksantrik hekim mu yok? İstanbul, Ankara’ dediler. Biz 10 doktor bulduk ve genişlik örgen indirgeyerek Van’ı tercih ettik amma tereddüt edilecek bir molekül namevcut. Hatta ego haddinden fazla ak yazılı hissediyorum. Van halkı doğrusu çok konuksever, sayrılarevi çalışanları bambaşka. Halil Hocamı elhak anlatmama gerek namevcut” diyerek konuştu.

Share: