Van Büyükşehir Belediyesinin alacağı sezonluk işçilerin kurası çekildi

Van Büyükşehir Belediyesi tarafından ayrımlı birimlerde istihdam edilmek için alınacak olan 150 mevsimlik işçinin kurası kâtibiadil huzurunda çekildi.

Personel alımlarını şeffaflık ve liyakat esaslarına göre işleyen Van Büyükşehir Belediyesi, iştiraki şirketlerinden BELVAN Muvasala Endüstri ve Tecim Limited Şirketi bünyesinde mevsimsel (5 kamer 29 çağ) yerine çalıştırılacak olan 150 işçi üzere Edremit ilçesindeki Aplikasyon Otelinin konferans salonunda ad çekme çekimi gerçekleştirdi. 5 değişik ofis başkanlığı bünyesine alınacak personel için 14 kategoride çekilen kuralar, belediyenin resmi Youtube, Twitter, Facebook ve Instagram hesaplarından birlikte faal olarak yayınlandı.

Toplam 3 bin 224 hayat ilana müracaat yaparken, başvurusu kabul edilen 2 bin 227 yaşama kuraya karışma oldu. Otopark ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı bünyesinde 3 işçinin alınacağı sulama sitemleri spekülasyon işçisi kategorisinde müracaat bir iki olduğu üzere başvurusu kabul edilen 2 yaşama kuraya karışma edilmeden alınırken, 1 kişinin alınacağı dozer operatörlüğü için ise referans şartlarını haiz aday olmadığı için alım yapılmadı.

Öte yandan, Van Büyükşehir Belediyesi Destek Hizmetleri Kat Başkanlığı ihtiyacına dayanarak 8 koca ve 2 avrat özel güvenlik görevlisi da ilişkin kategorilerde başvurusu kabul edilen adaylar arasında kurayla belirlendi.

Kura çekiminin şiddetli olmasını dileyen Van Büyükşehir Belediyesi Umumi Kâtip Yardımcısı Doç. Dr. Ulu Özvan, kuraların tamamen belirgin bire bir şekilde, kameralar önünde ve noter nezdinde gerçekleştiğini ifade etti. Van 1. Noteri Mustafa Delat yoluyla gerçekleştirilen ve yaklaşık 3 saat süren kura sonucunda isimleri çıkan adayların listesi üstelik gelişmemiş süre süresince Van Büyükşehir Belediyesinin resmi genel ağ sitesinin duyurular kısmında yayınlanacağı belirtildi. – VAN

Share: