Vali Kızılkaya, BŞEÜ Tababet Fakültesinde incelemelerde bulundu

Bilecik Valisi Eksiksizlik Kızılkaya, Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesinde (BŞEÜ) incelemede bulundu.

Kızılkaya, Rektör Prof. Dr. Şükrü Beydemir, Tababet Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mahmut Baykan ve İl Sağlık Müdürü Ferhat Damkacı’yla, kampüste tamamlanan ve yapımı bitmeme eden çalışmalar ile 2022-2023 akademik yılında mektepli takanak Tababet Fakültesini ülfet ederek, laboratuvar ve aplikasyon alanlarını inceledi.

Ziyaretinde yaptığı açıklamada, üniversitenin akademik ve kullanışlı alanlarda aksiyon gösterdiğinin belirten Kızılkaya, “Üniversiteler, şehirlerin gelişimine bildirme balaban katkıyı sunan kurumlardan biridir. Üniversitemiz de Tıp Fakültesinin fiziki ve akademik altyapısını tamamlayarak bu yıl öğrencilerle buluşacak. İlimizde keyif ve eğitim alanında pir gelişmeler olacağına inancımız tekmil.” dedi.

Rektör Beydemir ise üniversitenin her alanda gelişmesi için faaliyet mefhumu gözetmeden çalışmaya bitmeme ettiklerini ve faal çalışmaların sonuçlarını almaya başladıklarını dile getirerek, “Tıp Fakültemiz laboratuvarları, tetebbu odaları ve amfileriyle tamam teşekküllü bire bir fakülte haline geldi. Özveren tedarik sürecinin sonucunda tababet öğrencilerine kavuşacak olmanın heyecanını yaşıyoruz.” ifadesini kullandı.

Share: