Vahap Seçer: “Bizim Fariza Alanımızda Hiçbir Eksiğimiz Kalmaz”

Silifke ilçesine yaptığı ziyarette esnaf ve vatandaşlarla bir araya gelen Mersin Ağacı Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Kum Mahallesi’nde tamamlanan enfrastrüktür çalışmalarını yerinde inceleyerek, bitmeme eden üstyapı çalışmaları hakkında de vatandaşlara bilgi verdi. Komutan Seçer vatandaşlara, “Sizler üzere çalışıyoruz. Çocuklarımıza, torunlarımıza henüz bol, elan evire çevire tıpkı ati alıştırmak amacıyla himmet sarfiyat ediyoruz. Bizim fariza alanımızda tek eksiğimiz kalmaz” dedi.

Başkan Seçer’e yurttaş buluşmaları ve incelemeleri sırasında CHP Mersin Ağacı Milletvekilleri Mürtefi Ateş Parçası Başarır ve Alpay Antmen, CHP Silifke kaymakamlık Başkanı Bünyamin Uçan ile bürokratlar zevcelik etti.

İLK DURAK AKDERE VE TAŞUCU OLDU

Başbuğ Seçer’in kaza gezisi programının ilk durağı, MEDCEM Silifke Çimento Fabrikası oldu. Burada Başbuğ Seçer’i Üretimevi Umumi Müdürü Misyon Kahya karşıladı. Üretimevi sahasını gezen Başkan Seçer, işçilere çalışmalarında kolaylıklar diledi.

Fabrika gezisinin peşi sıra Komutan Seçer, Akdere Mahallesi’nde vatandaşlarla benzeri araya geldi. Mahalle kahvehanesinde öz sohbeti eşliğinde, vatandaşların dava ve taleplerini dinleyerek kadar aldıran Başbuğ Seçer, esnaf ve vatandaş buluşmasını Taşucu Mahallesi’nde sürdürdü.

KUM MAHALLESİ’NDE ALTYAPI ÇALIŞMALARI TAMAMLANDI

Başbuğ Seçer’in son durağı ise Kum Mahallesi oldu. Burada Yusuf Özlen Caddesi’nde tamamlanan enfrastrüktür çalışmalarını inceleyici Başbuğ Seçer, halen devam fail üstyapı çalışmaları için dahi vatandaşlara bilgelik verdi. Vatandaşlar, mufassal yıllar çıkar yol muhtemel yolun imal çalışmaları için Başbuğ Seçer’e teşekkür ettiler.

Kent genelinde altyapı ve üstyapı sorunu bulunan temas noktayı, muhtemelen tıpkısı programa aldıklarını ve sırayla çözdüklerini nâkil Komutan Seçer, Kum Mahallesi’nde de bodur müddet geçmiş tamamlanan altyapı ve devam eden üstyapı çalışmaları hakkında vatandaşlara hikmet verdi. Başbuğ Seçer, “Bu yolun altyapısı, yağmursuyu sistemleri hepsi bitirildi. Üstyapısı da yapılıyor. Yaya Kaldırımı bittikten bilahare, tıpkısı hatim elan asfalt dökülecek. Derrace yolları çizilecek. Trafik işaretlemeleri yapılacak. Sazak merkezde ve rastgele ilçemizde yaptığımız kabilinden, sizler üstelik bu nitelikli yolda konforlu bire bir erişim olanağına kavuşmuş olacaksınız. Yollarınız pist gibi olacak” dedi.

“KENTİN SEÇME KÖŞESİNE ADALETLİ  VE EŞİT HİZMET GÖTÜRÜYORUZ”

16 bin kilometrekare alana eş ve Türkiye’nin sunma serbest coğrafyasına eş şehirlerinden biri olan Sazak’in seçkin köşesine; ihtiyaç önceliğini dahi göz uğrunda bulundurarak adaletli ve eşit bakım götürme gayreti ortamında olduklarını ve bunun amacıyla üstelik sakır sakır layenkati çalıştıklarını vurgulayan Başkan Seçer, şunları söyledi:

“Sizler için çalışıyoruz. Çocuklarımıza, torunlarımıza elan gür, henüz güzelce tıpkısı ati alıştırmak üzere say sarf ediyoruz. Bizim görev alanımızda tek eksiğimiz kalmaz. Yapımı tarafımızdan tamamlanan yolunuz, yılların sorunu. Bakın, kaliteli yağmur suyu sistemini da yaptık. Altyapısını yaptık. Cenabıhak hepinize dünya malı versin göreceksiniz, onlarca sene sağlam kalacak ayrımsız sistem kurduk. Hakeza pir hizmetler ürettiğimiz antlaşma, benim çok hoşuma gidiyor. Iyice şeyler oldu mu inanın, ‘Sabah er kalkayım işime gideyim’ diyorum. Moralim dolgunca oluyor.”

Share: