Ürün suyu kutusuna gizlenmiş uyuşturucuyla yakalanan 4 sanığa sav

Adana’da, otomobilde yemiş suyu kutusuna gizlenmiş sentetik uyuşturucuyla yakalanan biri mevkuf 4 maznun hakkında 15’er yıla kadar hapis cezası istemiyle sevgili açıldı.

Uyuşturucu ticareti yaptığı iddiasıyla tutuklanan İ.C. ile tutuksuz H.Y, B.A. ve A.Y. için yürütülen sormaca tamamlandı. Sanıklar karşı “eroin yahut münebbih yön ticareti ika yahut sağlama” suçundan 15’er yıla büyüklüğünde cezaevi cezası maksut savca, Adana 8. Sakil Ukubet Mahkemesince kabul edildi.

İddianamede, ihbar üstüne Tarsus-Adana- Gaziantep (TAG) Otoyolu İncirlik Park Alanı polis kontrol noktasında durdurulan İ.C’nin sürücü, diğerlerinin palyatif konumunda bulunduğu otomobilde narkotik dedektör köpeğiyle taharri yapıldığı ve aracın bagajı ile ön bulaşıcı koltuğunun altında ürün suyu kutuları içerisine gizlenmiş bireşimli maden ele geçirildiği belirtildi.

Sanıkların mızrap gizlenmiş kâr suyu kutularında parmak izlerinin tespit edildiği bildirilen iddianamede, İ.C, H.Y, B.A. ve A.Y’nin “uyuşturucu veya münebbih husus ticareti ika veya sağlama” suçundan 15’er yıla kadar hapisle cezalandırılması istendi.

İddianamede ifadesine düzlük sunulan sanıklar, haklarındaki suçlamaları reddetti.

Share: