Ümit Özdağ: 1 Milyon 750 Bin Kişiye Yurttaşlık Mevdu. Bu, Az Daha Seçme Sonuçlarını Etkileyecek Yüzde 3’lük Ayrımsız Devlet

GENÇAĞA KARAFAZLI

Yengi Partisi Umumi Başkanı Ümit Özdağ, “”Türkiye’da 13 milyona andıran sığınmacı ve geriden geriye var. Bu büyüklük bürüme ediliyor. Bu istilanın bedeli Türk halkına ödetiliyor, 100 bilyon doları aştı. Tarihte ilk defa bir halk ülkesinin istila edilmesini akçalanmış etmekle zorlanıyor ve beraber bunlara vatandaşlık veriliyor. 1 milyon 750 bin kişiye vatandaşlık verilmiş, Suriyeli fazlalık değişik milel. Bu, neredeyse seçme sonuçlarını etkileyecek yüzdelik 3’lük tıpkı çap. Bacaklarınıza 10’ar kilo demir bağlasam yüzebilir misiniz? Türkiye da bacaklarına 10’ar kilogram çıpa angaje tıpkı yüzücüye benziyor, sonsuz aşağıya çekiliyor. Kendisini ancak akarsu üzerinde tutuyor. Şayet bu hakeza bitmeme ederse Türkiye, Irak’ta ve Suriye’bile yaşanan çöz savaşın aynısını, henüz fek edicisini yaşayacak” dedi.

Beklenti Özdağ; Çankırı, Amasya, Çorum, Samsun, Kalabalık, Giresun, Trabzon ve Rize illerini kapsayan ziyaretinin sonuç gününde, Rize’da esnafı musahabe etti, arkası sıra matbuat toplantısı düzenledi. Özdağ, “Türkiye’üstelik 13 milyona andıran sığınmacı ve gizlice var. Bu devlet istila ediliyor. Bu istilanın bedeli Türk halkına ödetiliyor” diye niteleyerek konuştu. Özdağ, şunları söyledi:

“TÜRK SİYASETİ YAPMACIKLI BİR ŞEKİLDE İKİYE BÖLÜNMÜŞ”

“Önümüzdeki aylarda, eylül ayında yapacağımız büyük kongremizi, benim birlikte süresince olacağım genel forma ziyaretlerini, Rize karışma hep bölgede ve Türkiye’nin kalın kafalı mütezayit bölümlerinde seçimlere büyüklüğünde sürecek olan güç ayrımsız çalışma temposunu, tempomuzu birlikte gelişigüzel güzeşte dönme henüz üstelik arttırarak sürdüreceğiz. Biz, sahte benzeri şekilde ikiye bölünmüş Türk siyasetinde, Utku Partisi yerine üçüncü yolu; Cumhuriyet’in yapılış esasları, Atatürk ve İstiklal Savaşı merkezinde siyasetin merkezini kumar ediyoruz. Partiler arasındaki açık ve milletin enerjisini tüketen tartışmalara girmeden Türkiye’yi muntazır tehditleri, Türkiye’nin önündeki fırsatları ve Zafer Partisi’nin yapacaklarını bilcümle ambargolara karşın aziz Türk milletiyle herhangi bir fırsatı değerlendirerek konuşuyoruz ve bunu yapmaya dahi devam edeceğiz.”

ORDU’DA VALİLİKTEN KAYNAKLANAN BİR ENGELLEMEYLE KARŞILAŞTIK”

Bire Bir gazetecinin sorusu konusunda Özdağ, “Bizimle bu çeşit psikolojik savaş oyunlarına girmeye çalışanların birlikte yetiştiği yapının FETÖ yapısı olduğunu gayet gani biliyoruz. Tığ ise ululuk terbiyemizi ve büyüklük misyonumuzu Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk’ten almış aynı kadroyuz ve siyaseti üstelik hakeza yapmayı tercih ederiz. Sadece Kalabalık’dahi valilikten kaynaklanan bir engellemeyle karşılaştık. Onun dışında bire bir engellemeyle değil, benzeri takiple karşılaştık” dedi. Özdağ, “Biz, zat halkının kültürel değerlerini havi, ocumak gösteren, fakat siyasette sömürme etmeyen bire bir cereyan yerine eksiksiz vatandaşlarımızın inançlarına cebin alışılmamış tıpkısı imtina etmek gösterilmesini devletin zorunlu görevi kendisine görüyoruz ve ondan belde bile hiç kimsenin keder içerisinde olmaması gerekir. Tek kimsenin yaşam tarzına ne mehabet hangi benzeri parti hangi dahi sınırlı dışından mevrut sığınmacıların müdahale etmesine izin vermeyiz” diye niteleyerek konuştu.

“TÜRKİYE’DE 13 MİLYON SIĞINMACI VAR”

Özdağ, iktidara gelmeleri halinde sığınmacıların ülkelerine vurdumduymaz gönderilmesi için pekâlâ tıpkısı kez izlenecekleri sorusunu ise şöyle yanıtladı:

“Türkiye’de 13 milyona mail mülteci ve gizlice var. Bu büyüklük istila ediliyor. Bu istilanın bedeli Türk halkına ödetiliyor, 100 bilyon doları aştı. Tarihte ilk kez benzeri umum ülkesinin istila edilmesini finanse etmekle zorlanıyor ve bu arada bunlara vatandaşlık veriliyor. 1 milyon 750 bin kişiye yurttaşlık bırakılmış, Suriyeli artı özge uluslar. Bu, az daha seçim sonuçlarını etkileyecek yüzdelik 3’lük ayrımsız fehamet. Bacaklarınıza 10’ar kilo çıpa bağlasam yüzebilir misiniz? Türkiye da bacaklarına 10’ar kilogram demir bağlanmış benzeri yüzücüye benziyor, daim aşağıya çekiliyor. Kendisini fakat su üzerinde tutuyor. Eğer bu hakeza devam ederse Türkiye, Irak’ta ve Suriye’birlikte yaşanan iç savaşın aynısını, elan tağyir edicisini yaşayacak. Zira Suriyelilerin, Afganların vesairelerin Türkiye’ye itilmesinin tıpkısı mühim kafile mühendisliği olduğunu ve amacın Nazik Kürdistan amacıyla Türkiye iç savaşı olduğunu biliyoruz. yüz yüze olduğumuz genişlik, tıpkısı koca hakları meselesi olmanın ötesinde ayrımsız İstiklal Savaşı’dır.

“EMPERYALİSTLERİN TÜRKİYE’Yİ İÇ SAVAŞA SÜRÜKLEYECEK PROJESİNE KARŞIYIZ”

Ülkemizi 100 yıl evvel emperyalizmin kiralık ordusuyla karışma etmeye çalıştılar, demin ise sınırdan naşir sabık milyonlar adeta şehirlerimize çöküyor ve kaynaklarımızı tüketiyor. Nakız hakeza olunca Zafer Partisi kendisine bizim politikamız, aynı milli nefsi müdafaadır. Biz, Türk işçisinin, Türk emekçisinin, Türk köylüsünün, Türk işvereninin birlikte, ama emperyalizmin ve emperyalizmin ciddi kafile mühendisliği ile ülkemize ittiği ve Türkiye’yi benzeri bağırsak savaşa sürükleyecek olan projenin birlikte karşısındayız. Burada mevcut insanların 4-5 milyonunun türel ayrımsız statüsü var, gerisi sinsice. Her azamet kaçaklara hangi yaparsa biz da onu yapacağız, arsıulusal hukuka göre deport edeceğiz. İkincisi; Türkiye’üstelik geçici mülteci statüsünde olanlara diyeceğiz kim ‘Sağlık yardımlarınızı durduruyoruz, hastaneye gidince mülk ödeyeceksiniz. İlaç yardımlarınızı bu aydan itibaren durduruyoruz, ilacı eczaneye gittiğiniz zaman parasını ödeyip alacaksınız’. Bunu elhak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları yapıyorlar. Eğer bunu yabancılara taş yüreklilik namına nitelendirirseniz Türk halkına zulmedildiğini akseptans etmiş olursunuz.

“SOSYAL YARDIMLARI DURDURACAĞIZ, ESAD’LA GÖRÜŞECEĞİZ”

Ödediğiniz faturaların 220 lirasını kerem veriyor mu size? Vermiyor. Saf gazda de vermiyor. Suriyelilere veriyor bu parayı. Bunu de vermeyeceğiz. Içtimai yardımları durduracağız ve bunları yaparken de Beşar Esad rejimi ile önceden görüşüp vurdumduymaz dönmelerini, et kafalı döndükten bilahare ilkokul yıl Konfedere Uluslar nezdinde aynı adam hakları rejiminin kurulmasını sağlayacağız. ve tıpkı de bire bir şeyin pazarlığını yapacağız; daha geçmiş askerliğini yapmış olan Suriyelilerin tıpkı daha askere alınmaması. Zira Suriyelilerin dönmeme nedenlerinden bire bir tanesi bile erkeklerin askere alınmaktan korkmaları. Ama kusura bakmayın, benim Mehmetçiğim gidip orada şehit olacak, o Suriyeli burada şekil askeriye yapmayacak; bu, kabul edilebilir bir format değil.

“GERİ ÇAĞ PROJEMİZİ UYGULAYACAĞIZ”

Bu et kafalı dönüş projemizi, Küçük Asya Kalesi projemizi savunurken Avrupa Birliği’nin, ABD’nin bundan çok hoşlanmadığını biliyoruz. Amma çocuklarımızın bire bir iç harp yaşamaması, Atatürk’ten aldığımız mirasın koruma görevlisi edilmesi, kadınlarımızın kızlarımızın sokaklarda geçim zarfında dolaşmaları, gençlerimizin ellerinden işlerinin ve geleceklerinin alınmaması üzere bunu yarmak zorundayız. Bizim Suriyelilere, Afganlara cebin ayrımsız önyargımız bulunmayan. Biz, 13 milyon mülteci ve kaçak gitsin, 33 milyon turist gelsin istiyoruz. Şimdi bana sordular; ‘Efendim Uzungöl’da haddinden fazla çok Arap gezmen var?’ Olsun, Zenci turiste on paralık itirazımız namevcut. Geliyor, para harcıyor ve gidiyor. Amma vatandaşlık vermeyiz taşınmazlar aldıklarında, bunu iptal edeceğiz. Gayrimenkulle yurttaşlık sattırmayacağız. Yerey sattırmayacağızb Taşınmazlar alabilir, vatandaşlık alamaz. Habitat izni alır Türkiye’da. Batılıların yaptığı şeyi yaparız tığ dahi. Ezcümle Utku Partisi, bugün Türk milletinin Rum’bile buyruk hakkını savunan bir tane politik partidir.

“TÜRKİYE FİLİSTİNLEŞİYOR”

Türkiye, Filistinleşiyor. Filistin’bile Yahudiler çap kurdukları devir, Filistin topraklarının ancak yüzde 7’sini satın almışlardı. Buna rağmen şevket kurdular. Onun amacıyla deminden siz buraya Türklerden üç bitirme daha aceleci mütezayit milyonlarca herif alırsanız benzeri devir çok okkalı bedelleri çocuklarımız öder. Biz, din ve siyasetin birbirine karıştırılmasına ve dinin sömürme edilmesine karşıyız. Atatürk’ün oluşturduğu kurumsal çerçevenin akilane olduğunu düşünüyoruz. Fakat bir zaman yapılan ve haddizatında Atatürk çizgisini düzen etmeyen laikçi uygulamaları da doğru bulmuyorduk. Çünkü bugünkü AKP iktidarının önünü açan üstelik o çalışmalar oldu. O uygulamaların fikir babalarının ayrımsız zamanda Şişman Ortadoğu Projesi’nin fikir babaları olması bile tesadüf değildir.

“O MASAYI FAKAT TEKMELERİZ”

Özdağ, Altılı Ganyan Masa ile ilgilendiren bile “Bakın, tığ, ‘1921 Anayasa’sı’ diyen, ‘etnik ve mezhepsel kimliklere panel doğruluk vereceğiz, panel türe olacak’ diyen tıpkı zihniyetle benzeri masada olmayız. Tığ, o masayı ancak tekmeleriz” dedi.Share: