Ukrayna’ya giden Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Zelenski ile görüşmesi sona erdi

Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan, Potoçki Sarayı’nda Ukrayna Oran Başkanı Volodimir Zelenskiy ile aynı araya geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Zelenskiy’nin Potoçki Sarayı’ndaki görüşmesi, saat 14.40’bile başladı.

CUMHURBAŞKANLIĞI KABİNESİ DA UKRAYNA’DA

Reisicumhur Erdoğan’a Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Enerji ve Elbette Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Milli Defans Bakanı Hulusi Akar, Tarım ve Orman Bakanı Birim Kirişci, Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Milli İstihbarat Teşkilatı Başkanı Hakan Amut, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Sıkıntı, Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Çipo, YANLIŞSIZ Öğür Umumi Başkan Yardımcısı ve Fırka Sözcüsü Ömer Polat ile Baykar Genel Müdürü Haluk Bayraktar da haremlik etti.

SAVAŞ SONA ERECEK Mİ?

Diğer taraftan, Cumhurbaşkanı Erdoğan, savaşın arkası sıra ilk defa Ukrayna’yı konuşma etti.

Masadaki iki başlık tahıl koridorunun işlerliğinin arttırılması ve savaşın diplomatik yollarla çözümü üzere atılacak adımlar.

İki önder arasındaki görüşmede, önemli ortaklık düzeyindeki Türkiye-Ukrayna ilişkileri umum yönleriyle değerlendirilecek. Görüşmede, Ukrayna tahılının dünya pazarlarına ihracı amacıyla teşkil edilen mekanizmanın faaliyetleri ele alınacak.

Erdoğan’ın ziyareti sırasında Mürekkep Milletler Genel Sekreteri Antonio Guterres bile Ukrayna’dahi olacak. Bu kapsamda Erdoğan, Zelenski ve Guterres’in bile katılımıyla üçgen bire bir zirve gerçekleştirilmesi birlikte öngörülüyor.

MASADA 2 LAF VARDI

24 Şubat’ta Rusya-Ukrayna savaşının başlamasından bu yana ilk kez ülkeye musahabe gerçekleştiren Reisicumhur Erdoğan, Ukraynalı mevkidaşı Zelenski ile hem hububat koridorunu hem birlikte savaşın diplomatik yollarla sonlanması konusunu ele takanak.Share: