Üç sene geçmiş başladığı judoda Balkan Şampiyonası’na çıkacak

Kısaca 3 yıl ilk başladığı judoda bodur sürede kendisini geliştirerek Türkiye ikincisi olan 12 yaşındaki Ahmet Beşaltı, katılacağı Minikler Balkan Şampiyonası’nda madalya başlamak üzere antrenmanlarını ağır sıklet bire bir şekilde sürdürüyor.

Türkiye Judo Federasyonu tarafından hayata geçirilen “Judoyla spora başla” projesi kapsamında Şanlıurfa’da düzenlenen kursa katılan Beşaltı’nın hayatı değişti.

Bu branşta kendisini geliştiren Beşaltı, katıldığı müsabakalarda eke dereceler kazandı. 22-24 Orak Ayı’bile Afyonkarahisar’bile düzenlenen Spor Ayak Minikler Türkiye Şampiyonası’nda 50 kiloda Türkiye ikincisi olan Ahmet Beşaltı, 24-25 Eylül’de Bosna Hersek’te düzenlenecek Balkan Şampiyonası’nda Türkiye’yi oyun ika hakkı elde etti.

Antrenörü İbrahim Halil Durna nezaretinde Haliliye Belediyesi Spor ve Hayat Merkezi’nden çalışmalarını sürdüren Beşaltı, Balkan Şampiyonası’nda mertebe yutmak istiyor.

Ahmet Beşaltı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yoz yaşlardan itibaren ilişki duyduğu judoyu çokça sevdiğini ve bu sporda kendisini yükseltmek amacıyla kırıcı çaba harcadığını belirtti.

Antrenmanlarını disiplinli tıpkısı şekilde sürdürüp, haddinden fazla çalıştığını anlatan Beşaltı, “Kısaca 3 sene ilk İbrahim Halil Durna Hoca’mın yönlendirmesiyle judoya başladım. Bodur sürede kendimi geliştirdim. Katıldığım lehçe organizasyonlarda ve Türkiye Şampiyonası’nda madalyalar aldım. Temmuz ayında Afyonkarahisar’de planlı Minikler Türkiye Şampiyonası’nda 50 kiloda ikinci sırayı elde ettim. 10 maaş aynı çalışmanın peşi sıra şampiyonada paye aldım ve haddinden fazla mutlu oldum. 24-25 Eylül’de Bosna Hersek’te düzenlenecek Balkan Şampiyonası’na katılacağım. İnşallah oradan bile madalyayla dönerim. Disiplinli benzeri şekilde çalışmalarıma bitmeme ediyorum.” diyerek konuştu.

Durna: “Çokça liyakatli ve disiplinli ayrımsız sportmen”

Antrenör İbrahim Halil Durna, Ahmet Beşaltı’nın teferruatlı zamandır hazırlandığını ve kendisine haddinden fazla güvendiğini belirtti.

Antrenmanlara aksatmadan bitmeme ettiklerini dile getiren Durna, “Ahmet, çokça varyemez bire bir çalışmanın peşi sıra kilosunda Türkiye ikincisi oldu. Bizi mutlu etti ve gururlandırdı. Kendisiyle 3 sene önceki tanıştık. Haddinden Fazla muvaffakiyetli ve disiplinli tıpkısı sporcu. Deminden Bosna Hersek’te düzenlenecek Balkan Şampiyonası’nda katılacak. Çalışmalarımız devam ediyor. Hedeflerimizde Balkan, Avrupa ve acun şampiyonlarından merhale fethetmek var. Kendisini çok güveniyoruz. İnanıyoruz ki çok oylumlu başarılar ele edecek.” ifadelerini kullandı.

Share: