Türkler yer yağı peşinde! Azerbaycan Ihtişam Yer Yağı Şirketi (SOCAR) Batman’da muayene yapacak

Yer Yağı Çekince Antlaşması layıkıyla Türkiye Petrolleri Laedri Ortaklığı (TPAO) adına Türkiye’de yer yağı sondajı açmak amacıyla Azerbaycan Izzet Petrol Şirketi SOCAR Araştırma yetkilisi Zekiullah Kerimli ve Hamza Oğuzhan, Batman’a gelerek civar incelemelerde bulunarak Ilbay Ekrem Canalp ile benzeri araya geldi.

VALİ CANALP ŞİRKET YETKİLİLERDEN BİLGİ ALDI

Batman Valiliğinde SOCAR yetkilileri ile bir süre arkadaşça fail Vali Ekrem Canalp, şirket yetkililerinden yürütecekleri yer yağı kontrol faaliyetlerine ilgilendiren vukuf aldı.

“SONDAJLARDA PETROLE ULAŞMAMIZ BİZLERİ HADDINDEN FAZLA MUTLU ETTİ”

Azerbaycan ile Türkiye arasında Mart ayında İstanbul’üstelik düzenlenen Yer Yağı Rezerv zirvesinde imzalanan geçim çerçevesinde yer kocaman sondajları Batman’üstelik yapmayı planladıklarını anlatım eden SOCAR Muayene yetkilisi Zekiullah Kerimli, “Bölgede yapacağımız sondajlarda petrole ulaşmamız bizleri haddinden fazla bahtiyar edecektir. Ayrıca Batman Valiliği marifetiyle Türkiye-Azerbaycan kardeşliğinin benzeri ifadesi adına yapılan Karabağ Parkı ile pekiştirilen beraberlik köprüsü, Azerbaycan Devlet Petrol Şirketi SOCAR’ın Batman’birlikte yürüteceği petrol taharri faaliyetlerimiz ile kardeşliğimiz henüz da derinleşecek” dedi.

YURT EKONOMİSİNE KATKILARINDAN DOLAYI TEŞEKKÜR MESAJI

SOCAR yetkililerine ziyaretlerinden duyduğu memnuniyeti rapor eden Ilbay Canalp, Azerbaycan heyetine ev ekonomisine sağlayacakları katkıdan kontekst teşekkürname ederek, SOCAR’ın yapacağı muayene çalışmalarında başarılar diledi.Share: