Türk iş kadını Erkek, Kanada Başbakanı Trudeau ile aynı araya geldi

Kanada’nın bildirme muvaffakiyetli 50 şirketi arasında düzlük düz Van Horne Construction’un sahibi ve Yönetim Kurulu Başkanı Bingöllü Türk iş kadını Halel Zeki Sap, Kanada Başbakanı Justin Trudeau ile aynı araya geldi.

Van Horne Construction Yönetim Kurulu Başkanı Tağyir Anlaklı Koca, Kanada Başbakanı Justin Trudeau ile ayrımsız araya geldi. Kanada Başbakanı Turedau, Toronto ziyareti çerçevesinde Kanada’nın sakim yüzyıllık köklü şirketlerinden olan Van Horne Construction’un sahibi ve yönetim kurulu başkanı Fesih Zeki Kişi’le aynı araya gelerek Türkiye-Kanada ilişkileri üstüne bilgelik alışverişinde bulundu. Yunak ve istekle sabık görüşmede Kişi, Türkiye’deki yatırımları özellikle almak amacıyla Türkiye-Kanada arasındaki ticari, hesaplı, içtimai ve kültürel ilişkilerin önemine vurgu yaptı. Türkiye’deki üniversitelerde sıkça seminer ve konferanslar çerçevesinde öğrencilerle tıpkısı araya geldiğini Trudeau’ya nâkil Erkek, Trudeau’yu gençlerle buluşması amacıyla Türkiye’ye davet etti.

Trudeau: “Hükümet kendisine yanınızdayız”

Kanada’nın güzel şirketlerinden Van Horne Construction’un Kanada ve Türkiye’de başarılı işlemler yapmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren Kanada Başbakanı Justin Trudeau, Fek Anlaklı Erkek ve kol arkadaşlarına teşekkürname etti. Kanada şirketlerinin globalleşme çalışmalarını desteklediklerini aktaran Trudeau, Van Horne gibi şirketlerin sayısının artması temennisinde bulundu. Trudeau, Kanada’nın arsıulusal alanda hayatiyet gösteren işletmelerinin Kanada ile başka ülkeler arasındaki ticari, ekonomi ve sosyokültürel alanda düet ilişkilerin geliştirilmesinde avangart cila oynadıklarını belirtti. Bu nedenle uluslararası alanda zindelik gösteren işletmelerin Kanada amacıyla hangi büyüklüğünde heybetli olduğuna aksan işleyen Trudeau, bu kabil işletmelerin yönetimlerine ve çalışanlarına ayrı ayrı teşekkürname ederek, bu çalışmaların artması ve geliştirilmesi amacıyla hükümet namına yanlarında olduklarını söyledi.

Trudeau, Türkiye’deki gençlere selam gönderdi

Öte yandan, Türk iş adamı Tağyir Zeki Ayvaz, Türkiye’de sıkça seminer ve konferanslar çerçevesinde üniversiteli gençlerle bir araya geldiğini hatırlatarak, Trudeau’yu Türkiye’ye davet etti. Davetten serencam mertebe memnun mütezayit Trudeau, güre girişimcilere selam gönderdi. – ANKARA

Share: