‘TURGUT ASLAN’ OPERASYONU KAPSAMINDA KÜTAHYA MERKEZLİ 14 İLDE 57 GÖZALTI

Güvenlik Genel Müdürlüğü aracılığıyla FETÖ’nün mali yapılanmasına müteveccih başlatılan ‘Gazi Turgut Arslan Operasyonu’ kapsamında Kütahya merkezli 14 ilde planlı baskınlarda 57 keleş gözaltına makbuz. Şüphelilerden M.M. isimli kadının evinde yapılan aramalarda Kur’an-ı Kerim’in içine gizlenmiş aralarında dövizlerinde bulunduğu iki canlı miktarda mülk ele geçirildi.

FETÖ’nün mali yapılanmasına müteveccih başlatılan ‘Gazi Turgut Arslan Operasyonu’ kapsamında Kütahya merkezli İstanbul, Ankara, İzmir, Isparta, Bursa, Çanakkale, Hakkari, Çorum, Denizli, Manisa, Antalya, Eskişehir ve Nevşehir baskınlar düzenlendi. Aralarında örgütün sözde yer imamı olan ve 6 yıldır firarda olan M.K. ile İ.Ş.?nin de olduğu 57 kaknem gözaltın makbuz. Şüphelilerin ocak, iş yeri ve araçlarında yapılan aramalarda 138 bin 680 teklik, 70 bin 575 dolar, 2 bin 520 Euro, 2 çeyrek altın, 2 adet kelepçe ve 1 nüsha kızıl bileklik ele geçirildi.

PARA KURAN?-I KERİM’İN İÇİNDEN ÇIKTI

Şüphelilerden M.M. isimli kadının evinde yapılan aramada ise valiz içindeki Kur’an-ı Kerim’in arasından 275 dolar, 2 bin 400 Euro ve 20 bin 300 teklik dünyalık bulundu. Gözaltına alınan şüphelilerden biri ise polis güçleri ekiplerince akak odasındaki gardıropta yaptığı gizli bölmede saklanırken yakalandı. Aralarında esnaf, hoca ve memurlarında olduğu şüpheliler işlemlerinin arkası sıra Kütahya’ya getiriliyor.

Share: