Tunceli’de engelliler üzere dayanışma yemeği

Tunceli’de 3 Antrakt Acun Engelliler Günü nedeniyle Bedenî Engelliler Sübvansiyon Derneği vasıtasıyla el birliği yemeği düzenlendi.

Tunceli’de 3 Antrakt Acun Engelliler Haset nedeniyle kentteki ayrımsız lokantada Bedensel Engelliler Destekleme Derneği eliyle tesanüt yemeği düzenlendi. Yemeğe, Dernek Başkanı Uca Arslan’ın yanında mânialı fertler ve aileleri katıldı. Yemekte konuşan Dernek Başkanı Ali Aslan, “3 Meyan Acun Engelliler Haset nedeniyle bizleri ziyaret eden özellikle valimiz Sayın Mehmet Ali Özkan koyulmak amacıyla, gelgel amirlerimize, tesanüt yemeğimize sponsorluk eden Tuncelili ve Elazığlı hayırseverlerimize ve duyarlılık gösteren herkese teşekkür ediyoruz. Sayın valimiz ziyaretinde taleplerimizi dinledi ve bunların çözümü noktasında elinden geleni yapacağını söyledi. Bizlere değme devir duyarlılık gösteren sayın valimize derneğimiz namına teşekkür ediyorum” dedi.

Tunceli genelinde 7 bin 742 ayrımlı bariyer grubundan duygusal olduğunu hatırlatan Aslan, “Bu birlikte nüfusumuzun yaklaşık yüzde 10’una tekabül ediyor. Yani özetle sakat erler bu toplumda var ve var olmaya devam edecekler. Ancak engelleri bütün birlikte halk ele verirsek aşabiliriz. Gün nedeniyle cemi engelli bireylerimizin günlerini kutluyor, güzel ve ümitli yarınlar diliyorum” diye konuştu. – TUNCELİ

Share: