Trump: Yine beğenmek zorunda kalabiliriz

Teksas eyaletinin Dallas şehrinde 3 gündür bitmeme eden 2022 Muhafazakar Siyasi Eylem Konferansı’nda konuşan Trump, Demokratlara eleştiriler yöneltirken, 2024 başkanlık seçimlerine adaylığı üzerine birlikte imalarda bulundu.

Trump, yaklaşık 2 saat süren konuşmasında, 8 Son Teşrin’bile yapılacak vuzuh seçimleri kastederek, “Amerika’nın kafasız dönüşü, bu kasımda başlıyor ve bu, Son Teşrin 2024’te geliştireceğimiz durdurulamaz ivme ile devam edecek” değerlendirmesinde bulundu.

Konuşmasında 2024 Başkanlık seçimlerine belen fail Trump, “Bunu yine yapmamız gerekebilir” dedi.

Trump, Başkanlığı döneminde ve sonrasında namına yönelik açılan soruşturmalara de eleştiriler yöneltti.

Mutluluk tarihinde en çok merhametsizlik gören emanet olduğunu savunan Trump, “Şayet evde kalsaydım Donald Trump’a müteveccih bu gâvurluk çarçabuk dururdu ama bunu yapamam çünkü ülkemi ve insanları seviyorum” diye konuştu.

Trump, Kongrede devam fail 6 Familya Komitesi soruşturmasına birkaç kez göndermede bulundu. Halkın ve ülkenin gördüğü “yer tehditkar güçlere, beledi çıkarlara ve katil muhaliflere” karşı durduklarını istikbal süren Trump, olanları “iğrenç” yerine niteledi.

Tümen tabanında yer enerjik âdem Trump

Konferansa katılanlar arasında yapılan ankette, “2024 Başkanlık seçimlerinde kimi aday kısaltmak istersiniz?” sorusuna, katılımcıların yüzdelik 69’u Trump derken, yüzde 24’u Florida Valisi Ron DeSantis’i bel etti.

Yemeden Içmeden konferans katılımcıları ile kapalı olduğu amacıyla umumi Cumhuriyetçi seçmeni kaşkariko etmediğine dikkati çekilen anketin, gene dahi Trump’ın tümen tabanında genişlik etken insanoğlu olmaya devam etmesini ve DeSantis’mağara da yüz almaşık namına öne çıkmasını göstermesi bakımından mefret bulunduğu değerlendirmesi yapıldı.

Trump, güzeşte ay New York Magazin’e verdiği mülakatta, 2024 seçimleri amacıyla adaylığı üstüne henüz bire bir değişmeyen vermediğini belirtmişti.

Trump’ın Temsilcisi, Kosova’dahi Biden başı yerde dedi

Alışılmadık iddia: Trump sakat eşinin cenazesinden algı kaçırıyor!

ESIR bozuk Başkanı Trump’tan ’11 Eylül’ açıklaması

Trump: MEMLUK’ye benim dönemimde saygı duyuluyordu

 

Share: