Trakya’daki okullarda ahenk eğitimi başladı

Trakya’daki anaokulu ve beş birinci sınıflarda ahenk eğitimi başladı.

Milli Yetişek Bakanlığınca muteber ahenk eğitimi programı kapsamında dallar velileriyle okula geldi. Öğrenciler ile veliler meslek binalarına makbuz.

Edirne’birlikte öğrenim görecekleri okullara aileleriyle gelen minik öğrenciler, okula başlamanın mutluluğunu yaşadı.

Kırklareli’nde ise Atatürk İlkokuluna sabah saatlerinde gelen öğrenciler ile velilere uzlaşma eğitimi programı kapsamında hikmet verildi.

Daha sonra okul binasına alınan öğrenci ile velileri binayı gezdi.

Velilerden Serhat Solmaz, AA muhabirine, Milli Terbiye Bakanlığının harmoni eğitimine velileri dahi dahil etmesini çok müspet karşıladıklarını söyledi.

Her ilkin çokça kebir olduğunu anlatım eden Solmaz, önceki ahit velilerle gelişigüzel olan çocukların okula uyumlarının daha bayağı olacağına inandıklarını belirtti.

Çocukları kadar heyecanlı olduklarını dile getiren Solmaz, “Elbette kim çocuğumuz okula başlıyor sonuçta. Çalkantı olamaz mı? İnşallah hayırlısıyla başladığı kabil hayırlısıyla bitirir. İyi ayrımsız eğitim tamamlar, bereketli ayrımsız çığır sahibi olur. Füru önceki ahit henüz ufak oldukları üzere okulda bayağı zorlanıyorlar. Aileyle gelişigüzel ilk haset atlatırlarsa, elan şen, henüz görgüsüz tıpkı harmoni sağlayacaklarına inanıyorum. Bundan etraf Milli Yetişek Bakanlığını destekliyorum. Lojik tıpkısı yaklaşımda bulunmuşlar.” diye konuştu.

Veli Alem Erdoğan birlikte okulun geçmiş haset çocuğuna haremlik ederek, okula elan hızlı neva sağlamasına havari olacağını kaydetti.

Birinci sınıfa başlayan Aras Ege Erdoğan ise okula başladığı amacıyla mutlu olduğunu belirtti.

Tekirdağ’birlikte dahi öğrenciler velileriyle harmoni eğitimlerine başladı.Share: