Trabzon’da CHP İl Başkanlığının birlikte bulunduğu binaya mermi intişar etmesine ilişik 2 birey tutuklandı

Trabzon’birlikte, CHP İl Başkanlığının bulunduğu binaya mermi çıkma etmesine ilgili gözaltına alınan 3 şüpheliden 2’si tutuklandı.

CHP İl Başkanlığının dahi bulunduğu binada ateşin silahla mala zarar ödeme olayı ihbarı üzerine hesaplı soruşturma kapsamında gözaltına alınan Y.E.B, A.S.S. ve B.Y’nin emniyetteki işlemleri tamamlandı.

Adliyeye irsal edilen şüphelilerden Y.E.B. ve B.Y. çıkarıldıkları hakimlikçe tutuklandı, A.S.S. adli kontrol şartıyla erkin bırakıldı.

CHP İl Başkanlığının üstelik bulunduğu binada ateşli silahla mala kötülük ita olayı gerçekleştiği ihbarının alınmasının ardından başlatılan soruşturmada, aut cephe kaplamasına ve bir binada mevcut bir gelişim namına mermi intişar ettiği belirlenmişti.

Kamera kayıtlarından, olayın 12 Mart saat 02.05’te mütenevvi suçlardan kaydı bulunan Y.E.B, A.S.S. ve B.Y. tarafından gerçekleştirildiği tespit edilmişti. Gözaltına alınan şüphelilerin ifadelerinde, katmerli derecede alkollü olduklarını, olayın Y.E.B’nin havaya makul doldur boşalt yaptığı tam silahın ateş alması sonucu yaşandığını ve her kasıt unsuru bulunmadığını beyan ettiği bildirilmişti.

Share: