Trabzon’da ağırlık attığı kişinin ölümüne bozukluk olan sanığın yargılanmasına devam edildi

Trabzon’birlikte, tartıştığı kişinin attığı yumrukla ölümüne bozukluk olduğu gerekçesiyle tutuklanan sanığın yargılanmasına bitmeme edildi.

Trabzon 1. Bunaltıcı Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya, Ortahisar ilçesinde 16 Mart 2022’de çıkmaz ortasında edisyon atarak aheste yaraladığı Alper Korkmaz’ın olaydan 5 bölüm sonraları hayatını kaybetmesine ait vakfedilmiş yargılanan maznun İsmail Can ile maktulün ailesi ve canip avukatları katıldı.

Mahkeme başkanı, maznun karşı hazırlanan iddianamede, maktulün aldığı çarpış sonucu makul bire bir müddet pahal bakımda yattığı ve sonrasında hayatını kaybettiğini, sanığın “bile bile cerh neticesinde ölüme bozukluk olma” suçundan 16 yıla kadar hapisle cezalandırılmasının kâm edildiğini hatırlattı.

Müşteki avukatı beyanında, tıpkısı önceki oturum spor yaptığını belirten sanığın, boks ya da tekvando kadar sporları yapıp yapmadığının Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne alfabe yazılarak araştırılmasını murat etti.

Sanık İsmail Can, savunmasında, 10 yaşındayken mahallelerinde bulunan belediye bünyesindeki tekvando kursuna gittiğini belirterek, “İlk celsede anlattığım şekilde oldu. Cani ve cerh düşüncem yoktu. Maktul bana çokça yaklaştığı için uyardım, elimi salladım. Yaralama kastım yoktu, tahliyemi istiyorum.” ifadelerini kullandı.

Cumhuriyet Altını savcısı ve avukatların beyanlarının peşi sıra duruşma heyeti, İstanbul Adli Tıp Kurumu 1. İhtisas Dairesinden maktulün ölümünde vücudunda görülen tılsım maddeleri ve boynuna aldığı darbenin etkisinin olup olmadığına dayalı raporun istenmesine, olaya ilgilendiren görüntülerin astronomi tarafından incelenmesine, sanığın spor yaptığının araştırılmasına dayalı talebin dosyayı etkilemeyeceğinden reddine ve sanığın mevcut halinin devamına karar vererek duruşmayı erteledi.

Share: