Trabzon-Gümüşhane karayoluna sakıt taş ve kayalar ulaşımı aksattı

Trabzon- Gümüşhane karayoluna düşen taş ve kayalar ulaşımı aksattı

Trabzon’un Maçka ilçesi Başar mahallesi mevkiinde yola sakıt kayalar dolayısıyla Trabzon-Gümüşhane karayolunda muvasala yegâne şeritten kontrollü şekilde sağlanıyor

TRABZON – Trabzon’un Maçka ilçesi Başar mahallesi mevkiinde bu akşam ezanı yola düşen taş ve kaya parçaları nedeniyle Trabzon-Gümüşhane karayolunda ulaşım yegâne şeritten kontrollü şekilde sağlanıyor.

Alınan bilgiye bakarak, bu akşam saat 21.10 sıralarında Trabzon-Gümüşhane karayolu 41. Kilometresinde Maçka ilçesi Başar mahallesi mevkiinde yalman yamaçtan yola sakıt taş ve kayaç parçaları nedeniyle el ulaşıma kapandı. Yoldan araçların geçtiği sırada yaşanan olay nedeniyle tırsmak ve panik yaşanırken, bu tam Trabzon’a sökel götüren vasıta sahipleri çevredeki açkı şoförlerinin yardımı ile kayaların benzeri kısmını yoldan kaldırarak hastalarını Trabzon’a ulaştırmayı başardı. Olayın Cingöz, Kesim Trafik ve Karayolları ekiplerinin haber verilmesinin ardından yolda ekipler hazırlık alırken, öğün yapılan çalışmaların ardından bir saat bilahare yegâne şeritten kontrollü adına ulaşıma açıldı. Kara yolları ekiplerinin iş makinaları ile yoldaki kayaları ve taşları ayıklama çalışması sürüyor.

Share: