TOKİ, 26 ilde 365 arsayı boş artırmayla satacak

Belde, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), İstanbul, Ankara ve İzmir’in üstelik aralarında bulunduğu 26 ildeki 365 arsayı yalınlık artırmayla satışa çıkardı.

AA muhabirinin TOKİ’den aldığı bilgiye göre, basamak, ticaret, sanayi, turizm kuruluş alanı, hususi meslek alanı, akaryakıt istasyonu, ölçüsüz kasılma, oto galericiler sitesi, otopark ve istirahat alanları niteliğindeki arsalara, yüzdelik 25 peşinat 36, 48 ve 60 kamer vadeyle topluluk olunabilecek.

Muhammen bedeli 4 bilyon 721 milyon 272 bin 46 teklik olan tahminî 1 milyon 501 bin 219 metrekare büyüklüğündeki Adana, Afyonkarahisar, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Çanakkale, Diyarbakır, Elazığ, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Kayseri, Kırıkkale, Kocaeli, Konya, Manisa, Sazak, Muğla, Niğde, Şanlıurfa, Tekirdağ, Yardımcı ve Van’birlikte kâin 365 arsa örtüsüz artırmayla satılacak.

Açık artırma, 12 Teşrinievvel 2022 Çarşamba ve 13 Ilk Teşrin Perşembe günleri saat 10.30’de iki ayrı oturum halinde yapılacak.

Oturumlar, Ankara Çankaya Bilkent Otel ve Konferans Merkezi ile İzmir Bayraklı Tepekule Kongre ve Işporta Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Antrparantez “www.emlakmuzayede.com.tr” adresinden dahi teklif verilebilecek.

KDV’den muaf, yüzde 25 peşinat, 36, 48 ve 60 ay vade

Alıcılar, bölük, tecim, sanayi, turizm bünye alanı ve akaryakıt istasyon alanları niteliğindeki arsalara yüzde 25 peşinat, 36, 48 ve 60 kamer mehil ile sahip olabilecek. Antrparantez arsalar KDV’den muaf şekilde satılacak.

12 Teşrinievvel 2022 Çarşamba günü saat 10.30’da yapılacak bulutsuz artırmada, Çanakkale, Eskişehir, Van, Kahramanmaraş, Diyarbakır, Ankara, Afyonkarahisar, Balıkesir, Elazığ, Gaziantep, Tekirdağ, Çeltek, Kayseri, Konya’bile bulunan arsaların 13 Teşrinievvel 2022 Perşembe saat 10.30’daki açıkça artırmada ise Adana, İstanbul, Kocaeli, Şanlıurfa, Antalya, Muğla, Entelektüel, İzmir, Kırıkkale, Manisa, Mersin ve Niğde’üstelik bulunan arsaların satışı gerçekleştirilecek.

Satışa sunulan arsalar beyninde Adana Çukurova’birlikte bölük, Ankara Çankaya’da göz ve ticaret, Antalya’dahi basamak ile ticaret, Münevver’bile turizm kasılma alanı, Elazığ’üstelik hane-ticaret alanları bulunuyor.

İzmir’üstelik satışa sunulan arsalar beyninde uran, yerleşik göz alanı, aşağılık sanayi sitesi, ekincilik ve basamak alanları üstelik bulunuyor.

Antrparantez İstanbul Başakşehir’dahi konut ve ticaret alanları satışa sunuldu.

Satışa ilgili ayrıntılı bilgiye “www.toki.gov.tr” ile “www.emlakmuzayede.com.tr” genel ağ adresinden ve 0 212 608 15 00 numaralı telefondan ulaşılabilecek.

Share: