Tokat’ta “Yenileme Eğitimleri Lansman Programı” protokolü imzalandı

Tokat Valiliği, Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi (TOGÜ) Eğitim Fakültesi ve Tokat İl Milli Terbiye Müdürlüğü işbirliği ile “Restorasyon Eğitimleri Lansman Programı” protokolü imzalandı.

26 Haziran Atatürk Firez Merkezi’nde düzenlenen programa Vali Numan Hatipoğlu, TOGÜ Rektörü Prof. Dr. Bünyamin Delimsirek, Terbiye Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Aziz Yürüdür, Tokat İl Milli Terbiye Müdürü Ahmet Özdemir, ilçe müdürleri, meslek müdürleri ve öğretmenler katıldı.

Tokat Valisi Numan Hatipoğlu, yaptığı konuşmada, öğretmenlerin Terbiye Fakültesi’nde istedikleri derse girebilmesini içeren programın denk teşkil edebileceğini anlatım ederek bu projenin Tokat’ta başlamasının mutluluk kaynağı olduğunu söyledi.

Üniversitelerin genelde şehirlerle entegre olma noktasında sorun yaşadığını anlatım fail Hatipoğlu, bunun bütün aksine TOGÜ’nün şehre bütünleşmiş üzerine fazlasıyla katkıda bulunduğunu, öncelikle Yetişek Fakültesinde başlayacak olan elan bilahare ayrıksı fakültelerde dahi uygulanacak yenileme eğitimlerinin hayırlara kurgu olmasını dileyerek katkıda bulunanlara teşekkürname etti.

Rektör Prof. Dr. Bünyamin Mecnunca üstelik üniversitenin bu yıl 30. yılını kutladığını, üniversitenin Ölçülü ve Gün Doğusu Karadeniz’in mektepli sayısı anlamında ikinci nazik üniversitesi olduğunu söyledi.

Tokat Valiliği ve şehremaneti ile haddinden fazla ahenktar şekilde bir nice faaliyet yapıldığını, 30’un üzerinde sosyal güçlük projesinin paydaşlarla alay malay gerçekleştirildiğini, İl Milli Yetişek Müdürlüğü ile de bir nice işbirliğinin yürütüldüğünü, yerleşke içinde Tarım Lisesinin zindelik gösterdiğini ve eskimemiş aynı ilkokulun tamamlanarak eğitime başladığını, restorasyon eğitimlerinin Türkiye’birlikte ilk defa üniversite yoluyla gerçekleştirildiğini vurguladı.

Daha sonra tören düzeni imzalandı.

Share: