TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, Afyonkarahisar TOBB Neva ve Arabuluculuk Merkezi açılışına katıldı Açıklaması

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, “Türk insanının 120 almanak rüyası, hayali var, Türkiye’nin otomobili. 2017 yılında görevi üstlendik tığ. 5 almanak sürede dünyayla rakiplik edebilecek, bütün hakları bizim atılmak amacıyla inşallah TOGG fabrikamızın 29 Ekim’birlikte Gemlik’te açılışını yapıyoruz.” dedi.

Hisarcıklıoğlu, Afyonkarahisar Ticaret ve Endüstri Odası’nda TOBB Harmoni ve Arabuluculuk Merkezinin açılış töreninde yaptığı konuşmada, pandemi döneminde 365 çekmece ve borsa başkanının, üyelerinin sıkıntıları ile taleplerini kendisine ilettiğini belirtti.

Bu sorunları icra makamında olan hükümete ilettiklerini anlatım fail Hisarcıklıoğlu, “Bunların kebir aynı kısmından üstelik akıbet aldık. Sağlam çok destek ve aranjman hayata geçti. Sıkıntılarımız var mı? Var. Bizim işimiz fora etmek değil, bizler üyelerimizin sesiyiz ve onların tercümanları oluruz, bize yasayla verilen fariza budur. İcraat yetkisi ve sorumluluğu, hükümetimizindir.” diye niteleyerek konuştu.

Hisarcıklıoğlu, bire bir muştu yöneltmek istediğini vurgulayarak, şöyle bitmeme etti:

“Türk insanının 120 yıllık rüyası, hayali var, Türkiye’nin otomobili. 2017 yılında görevi üstlendik tığ. 5 almanak sürede dünyayla rekabet edebilecek bilcümle hakları bizim başlamak gibi inşallah TOGG fabrikamızın 29 Ekim’bile Gemlik’te açılışını yapıyoruz. Cenabıhak şans ederse dahi mart ayında Afyonkarahisar’üstelik TOGG arabasını bilcümle bu arada göreceğiz.”

Cumhurbaşkanlığı Faziletkâr İstişare Kurulu Üyesi Cemil Çiçek da dünyanın bildirme acul mütebeddil ülkelerin başında Türkiye’nin geldiğini vurguladı.

Eski bilgiyle kullanılmamış sorunları çözüme kavuşturmanın gibi olmadığını aktaran Çiçek, şöyle bitmeme etti:

“Bu gelişmelere ve değişmelere koşut yerine hem mevzuatımızı hem üstelik kurumlarımızı yeni baştan gözden etmek gerekiyor. Zira kuralları bile kurumların ihtiyaçları belirler. Zımnında şimdi kimi kurumlar kurulduysa ve yıpranmamış kavait geldiyse etmek kim toplumun buna ihtiyacı var. Tığ birlikte dünya tecrübesinden yararlanma ediyoruz. Yabancılar da bizimkisinden istifade ediyor. Onun üzere 2002 yılından bu tarafa it canlı çok oranda başkalık olduğu kabil ihtimal semereleri ve neticeleri biraz zaman takanak. Ayrımsız hizip fitne, fesat hareketler cihetiyle yargımız aşağılık acı aldı. İnşallah, bodur sürede o yarayı dahi saracaklar.”

Programda, Afyonkarahisar Valisi Kübra Güran Yiğitbaşı ile Afyonkarahisar Tecim ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Hüsnü Serteser da birer istişare yaptı.

Konuşmaların arkası sıra Hisarcıklıoğlu ile Çiçek’e armağan ikram edildi.

Daha sonradan ATSO binasındaki TOBB Neva ve Arabuluculuk Merkezinin açılışı yapıldı.Share: