Tıvorlu İsmail: “Ayağımı kırdım amma sahneden atlamaya bitmeme edeceğim”

Tıvorlu İsmail: “Ayağımı kırdım ama sahneden atlamaya devam edeceğim”

Tarzı ve hareketleriyle fenomen olan ‘Tıvorlu İsmail’ sahneden hastalık atladığını anlattı

ŞIRNAK – Tıvorlu İsmail olarak tanıdık olay şarkıcı İsmail Aşkan, kapela ve gözlük takarak neden sahneye çıktığını ve yüksek platformlu sahnelerden sebep atladığını anlattı.

Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesinde bölgede düğünlerde yerli sanatkâr namına katılan ‘Tıvorlu İsmail’, içtimai medyada seslendirdiği ezgi ile kitleleri coşturarak ünlendi. Güneş gözlüğü ve kapela takan, kendine has giyinen ve ezgi söylediği platformdan kendini kötü atarak hayran kitlesinin içerisine müdahil İsmail Aşkan, sahneden sebep bayağı atladığını anlatı.

Silopi’de sahneye çıktığını ve gençlerden 20 metre uzakta olduğunu tabir eden Aşkan, sahnede gusto almadığını söyledi. Gençlerin içre olmaktan beğeni aldığını nâkil Aşkan, “Platform ne büyüklüğünde yüksekte olsa ego atlarım. Bire Bir duruluk 3-4 metre yükseklikten atladım, ayağım kırıldı. Bir kamer yatakta kaldım. O atlayıştan zevk alıyorum. Sahnede olduğum ant beğeni almıyorum” dedi.

Yeni terane için İstanbul’a gideceğine değinen Aşkan, “3 kamer İstanbul’da kalacağım. Iyice şeyler hazırlayacağım, bomba üzere geleceğim. Hazırlığımı yapıyorum, mümasil zamanda 4 zerre geliyor” ifadelerini kullandı.

Share: