Ticaret Bakanı Muş, KTO’da iş adamlarının sorunlarını dinledi

Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Türkiye İhracat Seferberliği toplantısına akmak üzere geldiği Kayseri’de aksiyon ve ekonomi dünyası ile Ticaret Odası’nda buluştu. Kayseri Tecim Odası Başkanı Ömer Gülsoy, iş adamlarından mevrut talepleri Vekil Muş’a ileterek çözüm aşamasında bindi istedi.

Kayseri Tecim Odası, İş ve Ekonomi Dünyası ile İstişare Toplantısı’na familya sahipliği yaptı. Toplantıya Tecim Bakanı Mehmet Muş, Nazır Yardımcısı Hür Yanardağ Ağar, Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, DOĞRU Fırka Kadro Başkanvekili ve Kayseri Mebus Mustafa Elitaş, AK Tümen Kayseri Milletvekilleri İsmail Tamer, İsmail Emrah Karayel, Görüntü Nergis Atçı, İhracat Umumi Müdürü Mehmet Yüce Kılıçkaya, SELIM Tümen Kayseri İl Başkanı Şaban Çopuroğlu, kaymakamlık belediye başkanları, oda başkanları ve hisse senedi adamları ile hak fasıl, finans göz mıntıka müdürleri ve temsilcileri katıldı.

Toplantının açılışında konuşan Kayseri Ticaret Odası Başkanı Ömer Gülsoy, ayn yerine muhteşem bir toplantıya ev sahipliği yapmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Dünyada yaşanan tekmil olumsuzluklara rağmen Kayseri aksiyon dünyası olarak cansiperane çalıştıklarının altını çizen Gülsoy, “Enflasyonun düşük, getiri oranlarının akilane, döviz kurlarının tartılı olduğu bire bir yapıya kavuşmamız ve mutlak güveni ve istikrarı sonsuz kılmamız geçişsiz” ifadelerini kullandı.

İşletme sermaye ihtiyaçlarının arttığını bile dile getiren Gülsoy, başlıca sektörün finansman ihtiyacı dikkate alınarak müterakim Ekleme Değer Vergisi’nin iadesi ve bekleyen amme alacaklarının ödenmesi ile iştirakçi-işveren davalarında sorun küşat süresinin benzeri yıl ile sınırlandırılmasını istek etti. Finansa erişimde bibi zor çekildiğini belirten Gülsoy, Bakan Muş’tan iş dünyasının talepleri üstüne bindi istedi.

Ticaret Bakanı Mehmet Muş ise Kayseri ziyaretinde değişik toplantılarda aksiyon dünyası temsilcileriyle görüştüklerini ve sorunları dinlediklerini dile getirdi. Basına sadık bitmeme fail toplantıda Icra Vekili Muş, iş adamlarının taleplerini dinledi ve sorularını cevaplandırdı. Toplantı böylece KTO Başkanı Ömer Gülsoy ile Sedir Başkanı Cengiz Kağan Arslan, Bakan Muş’a ziyareti anısına onurluk vererek, el dokuması sergi bağış etti. Toplantının ardından Bakan Muş ve Kayseri protokolü Tecim Odası dinlenmelik alanında mevcut “Çanakkale Ruhu” adlı ışık sergisini gezdi.

Daha bilahare Kayseri OSB’de savunma sanayii alanında yerli ve milli işaret tedarik edilmesi üstüne canlılık gösteren Kayserili iş adamlarının tıpkı araya gelerek kurduğu KİM Teknoloji A.Ş.’yi müzakere eden Bakan Muş, çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi alarak ürünleri inceledi. – KAYSERİ

Share: