Teslim olan PKK’lılardan itiraf: Örgütten kaçmaya çalışanları gözümüzün önünde tabancayla kafasından vurarak öldürdüler

Asayiş kaynaklarından edindiği bilgiye göre, terör örgütü PKK/KCK zarfında hareketlilik gösteren H.A. ve G.Ö. teşekkül kampından kaçarak 16 ve 17 Eylül’birlikte kurnaz ekiplerine tasdik oldu. Elazığ ve Iğdır devlet bitirmiş komutanlıklarında işlemleri süren teröristler, ifadelerinde, örgütten kopuşları ve yıldırı örgütünün bağırsak yüzünü anlattı.

“YAKALANINCA GÖZÜMÜZÜN UĞRUNDA İNFAZ ETTİLER”

Teyit olan teröristlerden G.Ö, teşkilat ortamında sürekli dağ muameleyle yüz yüze kaldıklarını belirtti. Örgütten bakmak üzere punt aradığını tamlayan G.Ö, yapılan işkencelere dayanamayarak kaçtıktan sonraları yakalanan bire bir arkadaşının gözlerinin önünde yürütüm edildiğini söyledi. G.Ö, şunları kaydetti: “Orada gördüğüm muamele berbattı. İşkence vardı. Örgüte yıpranmamış katılmıştım. Kampta Kars Digorlu tıpkı arkadaşım vardı. Gara’ya gidecektik. O arkadaşımla kaçmayı düşünüyorduk. Çalmak üstüne bikarar kalmıştık zira yakalanırsak öldürürler diyerek korkuyorduk. O arkadaşım yapılanlara dayanamadı kaçtı ama yakalandı. Yanımıza getirdikten sonradan tabancayla kafasından vurarak öldürdüler. Bize sürekli ‘Siz Türkiye devletine teslim olursanız sizi hapse atarlar’ diyorlardı. Ailemle iletişime geçtim, ailem jandarmayla görüştü. Açıkgöz benimle görüştü ve tasdik oldum.”

“TESLİM OLURSANIZ İŞKENCE YAPARLAR”

İstanbul’un Esenyurt ilçesinde örgüte katıldığını belirten H.A. ise ifadesinde namına anlatılanların bilakis PKK’nın “halkımız için savaşıyoruz” söylemlerinin yalan olduğunu, örgütte bastırık, zorlama ve sürat olduğunu anlatım etti. Sürekli “Tasdik olursanız size işkence yapılır, elem muamele yapılır, zindanda kalırsınız” denilerek korkutulduklarını anlatan H.A, doğrulama olduktan bilahare bunların doğru olmadığını anladığını söyledi. H.A, yaşadıklarını şu sözlerle anlattı:

“Uğraş var diyorlar ama hedefi, amacı, nereye görmek istedikleri mahsus değil. Katıldığım amacıyla çokça pişmanlığım vardı. Bize daima ‘Teslim olursanız size azap yapılır, ızdırap ahzüita yapılır, zindanda kalırsınız’ diyorlardı. Ben birlikte kişi kendime bilcümle düşünüyordum, örgütün dediği kadar mi devletin dediği üzere mi olacak diyerek. Tasdik olduktan sonradan jandarmanın çabasının beni kısaltmak olduğunu gördüm. herhangi bir acı muameleyle, sıkı karşılaşmadım.”

Share: