Tekirdağ haberi… Tekirdağ’dan gelişmemiş gücük

Ergene Belediyesinin ilçedeki ocak esenlik merkezleri, dini tesisler ve eğitim bilimi tesislerine desteğinin sürdüğü bildirildi.

Belediye Başkanı Rasim Yüksel, yaptığı açıklamada, kat çalışmaları ve kaldırım onarımları gibi cılız belediyecilik çalışmalarını umum hesabına getirirken, diğer toplumsal içerikli işleri da ihmal etmediklerini söyledi.

Bu kapsamda eğitim bilimi tesisleri, aile afiyet merkezleri ve dini tesisler ile amme kurumlarına birlikte desteklerinin sürdüğünü belirten Yüksel, Malumat İşleri Müdürlüğü ekiplerince Kırkgöz Mahallesi’nde tembel durumda kâin bozuk karı sağlık merkezinin restore edildiğini kaydetti.

Yüksel, çalışmaları yakından takip ettiğini rapor ederek, “Kırkgöz Mahallemizde etkisiz durumda mevcut aile keyif merkezini boya, onarım ve tebeddülat çalışmaları yapılarak baştan sona yeniledik. Peyzaj düzenlemelerinin arkası sıra buradaki çalışmalarımız tamamen bitmiş olacak. İlçemizdeki okullarımızın ve ibadethanelerimizin birlikte afiyet merkezlerinin da ihtiyaçlarını gideriyor sorunlarını çözüme kavuşturuyoruz.” dedi.

Masal Otopark 101 bin ziyaretçi ağırladı

Hastalıklı Belediyesinin ana konu park projesi olan Masal Park Yeri’ı, 101 bin kişinin ülfet ettiği bildirildi.

Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, yaptığı açıklamada, 23 April Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda açılışı gerçekleştirilen Masal Otopark’a, açıldığı günden bu yana haddinden fazla sayıda ziyaretçi geldiğini söyledi.

Çorlulu vatandaşların yanında Tekirdağ’ın değişik ilçeleri ile İstanbul, Kırklareli, Edirne ve Çanakkale kabil çevre mülk ve ilçelerden birlikte ziyaretçi akınına uğrayan Masal Park Yeri’ın, şimdiye çatışma 101 bin ziyaretçi sayısına ulaştığını belirten Sarıkurt, cızık film karakterleri ve masal kahramanları ile donatılan 21 dönümlük yer üzerine inşa edilen parkı gezen vatandaşların, büyük aynı sevinme ile ayrıldığını kaydetti.

Sarıkurt, 21 farklı telakki ve 167 masal kahramanın bulunduğu Masal Otopark’ta domestik ve ecnebi masal kahramanları ve cızık film karakterlerinin yanı sıra masal okuyan ongun, baziçe grupları, atlı karınca, tren, yürüyüş yolları, kafe ve istirahat alanlarının bulunduğunu belirterek, şunları kaydetti:

“Ailelerin çocuklarıyla beraber gezebileceği, keyifli mesafelik geçirebileceği şekilde özellikle ayrıntılar amacıyla tasarlanan Masal Park Yeri, çocukları masal ve çizgi film dünyasında değişik aynı yolculuğa çıkarıyor. giriş ücreti 5 teklik olan Masal Park’a 0-6 yaş grubunun birlikte 1. dereceden şehit yakınları, gaziler, engelliler ve solgun basın kartı kâin matbuat mensupları ücretsiz girebiliyorken, açıldığı günden bu yana Masal Park Yeri’tan 3 bin hayat ücretsiz yararlandı.”

Share: