TDP Umumi Başkanı Sarıgül, Kars Kuzeydoğu Gazeteciler Cemiyetinde konuştu Açıklaması

Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, “Seçimlerde gelişim ve ağır sıklet birliği yapılmalıdır, sistem bunu gerektiriyor amma daha erkendir. Er kurulan masalar, er dağılır. İlkeleri ve prensipleri sıfır masalarda seçme devir amacıyla teessürat evet.” dedi.

Sarıgül, Kars ve Ardahan’de çeşitli temaslarda yatmak için geldiği Harakani Havalimanı’nda partililerce karşılandı.

Kars Kuzeydoğu Gazeteciler Cemiyetini mülakat eden Sarıgül, Komutan Hâkim Harmankaya ile gazetecilerin ülkü ve taleplerini dinledi.

Sarıgül, burada yaptığı konuşmada, yerli iletişim araçları mensuplarının desteklenmesi gerektiğini söyledi.

Gaziantep ve Mardin’de meydana mevrut gidiş geliş kazalarında hayatlarını kaybedenlere Allah’tan yağmur dileyen Sarıgül, “İçişleri Bakanlığına çağrıda düşmek istiyorum. Yollar teferruatlı, taşıtçı arkadaşlarımız saatlerce yönelteç başında kalıyorlar, denetimlerin gür tıpkısı şekilde yapılması geçişsiz. Uzun yollarda şoförlerin bu hamam aylarda 8 saat değil, 4 saatte bir değişmesi lazım. Bu avarız yorgunluktan, stresten kaynaklanan kazalardır.” dedi.

Sarıgül, Türkiye’nin en koskocaman konularından birisinin dahi mülteciler olduğunu ifade ederek, şunları kaydetti:

“Türkiye’mizdeki 6,5 milyon mültecinin kesin Avrupa Birliği ülkeleriyle görüşülüp oraya eşit oranda dağıtılması geçişsiz. Ukrayna’dan kaçan 10,5 milyon mülteciyi şüphesiz Avrupa ülkeleri karşılık oranda aldılarsa, Türkiye’deki mültecileri da almalılar. Avrupa Birliği 6,5 milyon mülteciyi Türkiye topraklarında bırakarak rahat edemez. Ferda 6,5 milyon gelirse hangi yapacağız. Birlik siyasi partiler bu konuda ciddi birliği yapmalılar, bu ülkenin ulusal bir konusudur. Bu konuda hükümete eksiksiz mezuniyet vermeye davet ediyorum.” diye konuştu.

Bir gazetecinin “Altılı masayı zahir değerlendiriyorsunuz” sorusu üzerine Sarıgül, “Seçimlerde hisse senedi ve okkalı birliği yapılmalıdır, tümce bunu gerektiriyor ama elan erkendir. Er kurulan masalar, er dağılır. İlkeleri ve prensipleri olmayan masalarda herhangi bir ahit üzere sıkıntılar tamam.” yanıtını verdi.

Kars Kuzeydoğu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Yargıç Harmankaya bile ziyaretlerinden belde Sarıgül ve ekibine teşekkürname etti.Share: