TBMM Başkanı Şentop, ‘Karar Mekanizmalarında Avrat Liderler Projesi’ ile Türkiye’de kalburüstü kadınlara ödüllerini verdi

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Arsıulusal Eş Forumu ve Bahçeşehir Üniversitesi hareket birliğiyle hayata geçirilen ‘Karar Mekanizmalarında Eş Liderler Projesi’ ile Türkiye’de değişik alanlarda başarıya erişmiş kadınlara ödüllerini verdi.

Arsıulusal Eş Forumu- IWF Türkiye ve Bahçeşehir Üniversitesi marifetiyle, kamuda ve özel sektörde kişi alanlarında önder ve öncü karakterleriyle çevrelerine sabah yeli veren kadınların oranını ortaya koyan kadınların tayin edildiği, ‘Karar Mekanizmalarında Avrat Liderler Projesi’ kapsamında, değişik amme kurumları ve Türkiye’nin İlk 100 Sanayi ve Ticari Kuruluşu kategorilerinde 100 kadın önder belirlendi. TBMM Başkanı Şentop, proje kapsamında ödüle layık tanıdık önder kadınları TBMM Reislik Konutunda ağırlayarak ödüllerini arz etti.

Aralarında Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Delice ve bir nice rektör ve yöneticinin bile bulunduğu isimlere ödüllerini veren Şentop, bu soy değerlendirmelerin ve ödüllerin motivasyon edici ve ilham verici olduğunu ifade etti. Şentop, şöyle konuştu:

“Sizleri burada konuk etmekten şişman sevinme duyuyorum. Öncelikle bu değerlendirmede bir nice kriter vardır şüphesiz. Bu sonuncu aynı büyüklük olabilecek molekül değil ancak bu tuhaf değerlendirmelerin, ödüllerin, plaketlerin teşvik edici bir yönü var. Burada sıfır insanlar üzere birlikte ilham donör tıpkısı yönü var. Kadınların idareci olarak ön plana çıkması bakımından Türkiye az çok bol benzeri yolda. Sayın Cumhurbaşkanımız bu konuda gerçekten isteklendirme edici. Bizler dahi berenarı önem gösteriyoruz.”

Share: