Tarsus’ta “Bir Yaz Eğlencesi” Tiyatrosunun Final Oyunu Sahnelendi

Tarsus Belediyesi’nin düzenlediği, Uzun Kırca ekibinin sahnelediği “Aynı Yaz Eğlencesi” tiyatrosunun final oyunu Yarenlik Alanı’nda sahnelendi. Temaşa günlerine 32 mahallede 29 bin izleyici katıldı.

Tarsus Belediyesi Firez ve Içtimai İşler Müdürlüğü 32 periyot süren piyes günleri düzenlendi. Uzun Kırca ekibi Yarenlik Alanı’nda 2 bin seyircinin katılımıyla final oyununu sahneledi. Belediye’den yapılan açıklamaya göre Şehremini Haluk Bozdoğan şunları kaydetti:

“Kentimizin kırsal ve minval mahallelerinde 32 çevrim boyunca mütemadi bitmeme fail ‘Tıpkısı Yaz Eğlencesi’ oyun akşamlarımız bugün kısaca 2 bin vatandaşımızın katılımıyla Yarenlik Alanı’nda taçlandı. Sıcak yaz günlerine karşın 32 aktarılma süresince bizlerle olan bulunmaz sanatçılarımıza ve oyunumuzu izlemeye gelen Tarsuslu hemşerilerimize teşekkürname ediyorum. Bizim tek bir isteğimiz var, Tarsus’un kültürlü aynı kent olması. Tarsus eğlenirken öğrenen bire bir kent. Böyle tıpkısı kitle üstelik değme ant kültürlü doğurur. Tarsus sanata ve sanatçıya eş sahipliği yapmaya devam edecek.”

Aktör Hizmet Seçil Özçakmak şunları dedi:

“34 gündür Tarsus’ta 32 tane oyun oynadık. Biz Tarsus’u çokça sevdik. Tarsus’un izleyicisinin bu büyüklüğünde sanata sevgisinin olduğunu bilmiyordum. İnanılmaz korkulu tıpkı içtenlikle karşılaştık. Alfabe burada bitirdik. Bugün gideceğimiz amacıyla haddinden fazla üzülüyorum. Umarım seneye tekrardan geliriz. Çünkü Tarsus’u çok sevdik. Şehremaneti Başkanımız Bozdoğan’a çok teşekkürname ediyorum. Keşki apayrı yerlerde birlikte uray başkanımız kabil rüesa olsa. Sanata sanatçıya derece veren, halkın ayağına kadar bakım götüren tıpkısı uray başkanına erbap olunsa.”

Aktör Ahmet Çevik ise, “Değme belediyenin harcı değildir mahalle mahalle vatandaşlarının ayağına oyun örtmek. Bence Tarsuslular başkanlarının kıymetini bilmeli. Çünkü sanata, sanatçıya kıymet veriyor. Ayakta alkışlanmalı. Ben ilk defa ayrımsız şehirde bu kadar tayf aldım. Rastgele gittiğimiz yerde insanlar bizi kavurucu sıcaklara rağmen finale kadar seyrettiler” ifadelerini kullandı.

Share: