Sulh Yurtçu: Bahir ile İşlerden Ekolojik Ortam Görüşemiyoruz

Kendisinin vahim konserlerinin olması ve eşinin da setlerinin yeniden başlaması cihetiyle çok görüşemediklerini fakat bu duruma alıştıklarını anlatan Sulh Yurtçu, “Geçtiğimiz günlerde fırsat bulup bir iki dolaşma eşimle Çeşme tatiline çıktık. Deniz’in setleri tatile girdi amma özlük ferdî işleri vardı evle ilgilendi biraz. Demin kullanılmamış sezonda setler yeniden başlayacak. Ego üstelik tatilden bilahare baştan işimin başındayım.İkimiz de çokça yoğunuz, çok görüşemiyoruz amma güçlük değil bizim için alıştık.”dedi.

Sevilen şarkılarıyla müzikseverlere kimi vakit duygusal arada bir deli dolu dakikalar yaşatan Kolpa, sahne performansıyla saz ziyafeti sundu. Festivalde müzikseverlere sevilen şarkılarıyla cesim ayrımsız hava yaşatan Bilal Sonses, “Dağlar”, “Dön Diyemem”, “Olmuyor” kabil şarkılarıyla müzikseverlerden birlik mesabe aldı.

Müziğin etkili çınarı Bedia Akartürk de festivalde sahneye bundan sonra. Zamana yer okuyan sesi ve hayal hakimiyeti ve türküleriyle müzikseverlerden nazik alkış kayran Bedia Akartürk,manzara öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtladı. İzmir’in Ödemiş ilçesine, kişi köyüne yerleştiğini söyleyen Akartürk, köy havası ve bozulmamış havanın kendisine çok dolgunca geldiğini söyledi. Konserlerine köyden gidip geldiğini tamlayan dirayetli sanatçı, pandemi koşullarında köyüne yerleştiğini ve çok bahtiyar olduğunu açıkladı.

Buharkent Şehremini Mehmet Erol curcuna süresince mecmu sanatçılara artağan bereketli incir izzetüikram etti. “İncir’in faydaları saymakla bitmez diyen Komutan Erol’a sanatçılar üstelik bindi verdi.

Share: