STSO, öğrencilere kırtasiye malzemesi ihsan etti

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Sivas Tecim ve Endüstri Odası (STSO) işbirliğiyle Milli Eğitim Müdürlüğüne öğrencilere yönelik 80 Bin liralık kırtasiye malzemesi hediye çeki verildi.

Konferans salonunda düzenlenen programa Sivas TSO Başkanı Mustafa Eken, Milli Eğitim Müdür Vekili Dursun Yıldırım, umumi heyet üyeleri ve meslek müdürleri katıldı. Programda konuşan MEM Müdür Vekili Dursun Sebep, 80 bin teklik kırtasiye desteğinin, müdürlük yerine belirlenecek ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaştırılacağını söyledi. Yıldırım, eğitime seçkin ant bindi veren STSO Başkanı Mustafa Eken ve hile kuruluna teşekkürname etti.

STSO Başkanı Mustafa Eken ise Sivaslı hisse senedi insanları ve Sivas TSO yerine rastgele zaman eğitime destek vermeye bitmeme edeceklerini vurguladı. Henüz geçmiş yıllarda öğrencilere; kışlık bot, kırtasiye ve tablet pc desteği sağladıklarını hatırlatan Eken, ” Herhangi Bir alanda eğitime bindi verdik amma bizim hocalarımızın çocukluğumuzdan bugüne büyüklüğünde öğretmenlerimizin bize öğretmiş olduğu düsturlarla, onların verdiği kurallarla bugüne büyüklüğünde öğrendiklerimizle başardık. Çocuklarımız sizlere sevimli. Allah hepinizden razı olsun. Öğretmenlerimizin, Milli Eğitim camiamızın, eğitimin değme ant beraberinde olmaya devam edeceğiz. Öğretmenlerimizden, ekol müdürlerimizden, karye okullarımızdan gelen tüm taleplere elimizden geldiğince yardımcı olduk ve olmaya birlikte bitmeme edeceğiz. Bu katkıları gururla yapıyoruz. Bu desteklerde herhangi bir antlaşma yanımızda olan TOBB’a, odamızın yönetimine, meclisine ve 8 bin üyemize çok teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Başkan Eken, konuşmasının peşi sıra 80 bin TL’lik kırtasiye çekini MEM Başmuallim Vekili Dursun Sebep’a takdim etti. – SİVAS

Share: