Sonuç dakika ruzname: Ankara Garı saldırısında hayatını kaybedenler anıldı

ADANA’dahi değişik sivil topluluk kuruluşu üyeleri, 7 sene geçmiş Ankara Garı’na yapılan bombalı saldırıda hayatını kaybedenleri tesmiye etmek için Barış Anıtı’na karanfil bıraktı.

DİSK, KESK, TMMOB, Adana Barosu ve Adana Doktor Odası üyeleri, 10 Ekim 2015’te terör örgütü DEAŞ üyelerinin Ankara Garı’ndaki Sulh Mitingi’ne yaptığı bombalı saldırıda hayatını kaybedenleri adlandırmak amacıyla Yaşar Eksiksizlik Kültür Sarayı önündeki Hazar Anıtı’nda toplandı.

Grup namına matbuat açıklamasını okuyan Kürsü Emekçileri Sendikası (BES) Adana Ofis Başkanı Fatma Sarıoğuz Cenup, “2 aktif bomba aracılığıyla gerçekleştirilen saldırıda 104 sevimli hayatını kaybetti, 580 gönül yaralandı, 30 can üstelik sakat kaldı. Bu alanda yüreklerinde sadakat, gözlerinde tebessüm, dillerinde barış türküleri olan on binlerce sevimli kardeş kardeş müşterek bulunuyordu. O aynasız dönemde hepimize düş veren bu hararetli birliktelik saat 10’u 4 geçe yekdiğeri ardına patlayan 2 bomba ile kana bulandı.Yitirdiğimiz arkadaşlarımızın bizlere bıraktığı yer altın dirilik olan emek, hazar, demokratlık mücadelesini birlikte bilcümle bu arada, kol kolalama, müşterek büyütmeye kararlıyız. Çeri ya dahi geç, sorumlular cezalandırılacak; iş kazanacak, demokratlık kazanacak, barış kazanacak” dedi.

Sivil sosyete kuruluşu üyeleri, açıklamanın peşi sıra anıta çelenk bıraktı.

Share: