Sonuç dakika haberi: Sazak merkezli ayyarlık operasyonunda 10 gönül tutuklandı

Mersin merkezli 3 ilde dolandırıcılık yaptıkları iddiasıyla gözaltına alınan 12 şüpheliden 10’u tutuklandı.

Mersin Ağacı Kurnaz Komutanlığınca, Tarsus ilçesi ile Adana ve Yozgat’ta nitelikli ayyarlık yaptıkları doğacak sürülen şüphelilere müteveccih 14 Ekim’dahi düzenlenen operasyonda yakalanan O.A, M.Ö, G.T, B.Ç, Ç.K, F.K, E.O, A.Ö, A.S, E.Ö.İ, A.B. ve İ.A’nın jandarmadaki sorgusu tamamlandı.

Şüphelilerden E.O. ve İ.A, işlemlerinin arkası sıra serbest bırakıldı.

Adliyeye irsal edilen 10 zanlı, çıkarıldıkları bekçi hakimlikçe tutuklandı.

Operasyon

Sazak’in Tarsus ilçesi ile Adana ve Yozgat’ta nitelikli dolandırıcılık yaptıkları müstakbel sürülen şüphelilere müteveccih başlatılan çalışmada, şüphelilerin, seçkin işte çalışmayan, düzenli benzeri geliri bulunmayan, bağan ücretli bire bir aha çalışıp, faziletli miktarda güven talebinde mevcut vatandaşlara, muhtemelen sevap karşılığında kredi çektirdikleri ve etiket bilgilerini ele geçirdikleri şahıslar adına itimat çekip, hem bankaları hem üstelik vatandaşları dolandırdıkları belirlenmişti.

Ekiplerin, 14 Ekim’bile düzenlediği eş anlı operasyonda, zanlılar O.A, M.Ö, G.T, B.Ç, Ç.K, F.K, E.O, A.Ö, A.S, E.Ö.İ, A.B. ve İ.A. yakalanmıştı. Adreslerde, emniyet kullandırılacakların da aralarında bulunduğu farklı kişilere ilişkin çok sayıda itimat ve telekart, pos cihazı ile sayısal gereç ele geçirilmişti.

Share: