Sonbaharın renkleri görsel şölene dönüştü

– Sonbaharın renkleri görsel şölene dönüştü

BALIKESİR – Yüzdelik 57’si ormanlarla ciltli Balıkesir’in Sındırgı ilçesinde bağ bozumu güzellikleri drone ile alarga görüntülendi.

Sındırgı’dahi sonbahar mevsimiyle ağaçlardaki ve yerdeki yapraklar, mülevven manzaralar oluşturdu. İlçenin ciharıyek yanını kaplayan ormanlar sonbaharla alay malay seyirlik görüntüler oluştu. Ağaçlarda ortaya çıkan ayrımlı damga tonları, doğaseverlerin dahi ilgisini çekti. Çam ağaçlarının ortasında vadi düz çınar, deli kavak, koz, meşe gibi değişik zümre ağaçların damga cümbüşü sonbaharın kartpostallık yüzünü ortaya çıkarıyor. Özellikle bölgenin sunma yüksek dağlarından biri olan Budun Dağı bile foto tutkunlarının ve doğaseverlerin yol uğrağı noktası halini aldı. Çam ağaçlarının yeşili, özge dikme türlerinin renkleriyle gelişigüzel görsel şölen oluşturuyor. Oluşan natürel görk drone ile açıktan görüntülendi.

Saftirik fotoğrafhane namına doğanın renklerini ölümsüzleştirmek istediklerini belirten Muhammet Şensöz “Acemi fotoğrafçıyım. Güzün Ulus dağının güzelliklerini temizlemek için 3-4 hempa toplandık Millet Dağı’na ışık çekmeye geldik. Manzara iyice, ağaçlar fena hâlde, renkler iyice. Meraklılarını bekliyoruz. ” şeklinde konuşurken Bülent Yalman ise “Sındırgı’dan zaman Budun Dağı’na sonbaharın güzelliklerini soldurmak için geldik. Sonbaharla birlikte Millet Dağı’nda çok adamakıllı, yüce yapılış cümbüşü vardı adeta elvan dans ediyordu. Bu güzellikleri ölümsüzleştirdik. Hep foto severleri Sındırgı Ulus Dağı’na fotoğraf çekmeye bekleriz” dedi.

Doğaseverleri nitelik cümbüşüne kapılmaya davet eden Mehmet Faruk Salmanoğlu “Bugün Millet Dağı’na Sonbaharın güzelliklerini çekmeye geldik. Haddinden Fazla pir bir boyut cümbüşü vardı süfli. Eksiksiz foto severleri natürel kent Sındırgı’birlikte sonbaharın güzelliklerini çekmeye antrparantez nitelik cümbüşüne kapılmaya bekliyoruz” dedi.

Bölgenin tarihi geçmişi çokça bozuk yıllara kadar dayanmaktadır. Âdeta bir karye olan Sındırgı’dahi tarih boyunca onlarca medeniyet yaşamıştır. Özellikle dahi kaymakamlık merkezinde kayaç mezarları, bölüm mezarları kabilinden it canlı çokça tarihi bakiye üstelik bulunuyor. Doğası ile dikkatleri çeken Sındırgı kaplıcaları, jeotermal kaynakların yeryüzüne çıkışının görüldüğü bir tane kayran düzlük olan İda Madra Jeoparkı Hisaralan Jeositi ve termal merkezleriyle da haddinden fazla aşkın ziyaretçi çekiyor. Bağ Bozumu güzellikleri kültürü ve doğası ile benzersiz tıpkı görk sunan Sındırgı ilçesine ayrı aynı değer katıyor.

Share: