SOCAR yetkilileri Batman Valisi Canalp’i konuşma etti

Azerbaycan Oran Petrol Şirketi (SOCAR) yetkilileri, Batman Valisi Ekrem Canalp’a ziyarette bulundu.

Valilikten yapılan açıklamaya göre, Türkiye Cumhuriyeti ile Azerbaycan Cumhuriyeti ortada imzalanan Yer Yağı Çekince Antlaşması layıkıyla Türkiye Petrolleri Laedri Ortaklığı (TPAO) hesabına Türkiye’üstelik yer yağı sondajı fethetmek için Batman’a gelen SOCAR araştırma yetkilisi Zekiullah Kerimli ve Hamza Oğuzhan, Vali Canalp’ı makamında müzakere etti.

SOCAR yetkilileri ile tıpkı müddet dostça eden Canalp, müşareket yetkililerinden kentte yürütecekleri petrol arama faaliyetlerine ait bilgi aldı.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti tabir fail Canalp, sıkıntılı ekonomisine sağlayacakları katkıdan etraf teşekkür etti, tetebbu çalışmalarında başarılar diledi.

Kerimli da Azerbaycan ile Türkiye beyninde mart ayında İstanbul’üstelik düzenlenen Yer Yağı Rezerv Zirvesinde imzalanan ant kapsamda en heybetli sondajları Batman’de yapmayı planladıklarını tabir ederek, şöyle bitmeme etti:

“Bölgede yapacağımız sondajlarda petrole ulaşmamız bizleri çok bahtiyar edecektir. Antrparantez Batman Valiliği yoluyla Türkiye-Azerbaycan kardeşliğinin ayrımsız ifadesi kendisine yapılan Karabağ Parkı ile pekiştirilen muadele köprüsü, SOCAR’ın Batman’bile yürüteceği petrol taharri faaliyetlerimiz ile kardeşliğimiz elan üstelik derinleşecek.”

Share: