Sivas’ta yapılan 7. Cumhuriyet Altını Kupası İller Arası Karate Turnuvası sona erdi

– Sivas’ta yapılan 7. Cumhuriyet Altını Kupası İller Arası Karate Turnuvası sona erdi

SİVAS – Sivas Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Sivas Karate İl Temsilciliği yoluyla organize edilen “7. Cumhuriyet Kupası İller Arası Karate Turnuvası” sona erdi.

Taha Akgül Spor Salonu’nda yapılan turnuvaya 11 ilden 25 kulüp ve 494 sportmen katıldı. Turnuvada sporcular minikler, yıldızlar, ümitler ve çoluk çocuk kategorisinde kata ile kumite dalında uğraş etti.

Turnuvada sporcular dereceye girebilmek için rakipleriyle müthiş rakiplik etti. Sporcular ortaya koydukları derecelerle antrenörlerini da mutlu etti. 4 tatemide yapılan turnuvada Türkiye Karate Federasyonu vasıtasıyla görevlendirilen 48 hakem görev aldı.

Kupa ve madalya verildi

Dereceye giren sporculara madalya ve kupaları Sivas Deneyimsizlik ve Spor İl Müdürü Erdoğan Bronz, Karate İl Temsilcisi Oğuz Ökten, antrenörler ve hakemler aracılığıyla verildi. Başmuallim Tunç, bilcümle katılımcılara teşekkürname ederek dereceye girenleri bile kutlama etti.

Ökten: “Tebrik Kartı ediyorum”

Karate İl Temsilcisi Oğuz Ökten, turnuvaya destek veren tüm yetkililere teşekkürname ederek, “Seçme yıl ahenktar adına yaptığımız iller arası faaliyetlere bu yıl üstelik katılımın erdemli düzeyde olması ziyadesi ile bizleri memnun etti. Turnuvada sporcular centilmence yarışarak çalma döktü. Tedarik maçları niteliğinde olan bu turnuvalar sporcularımızın yetişmeleri açısından iri önem bildirme etmektedir. Aşama işleyen sporcuları ve kulüpleri kutluyorum” dedi.

Turnuvaya katılan sporcular ise organizasyonun çok pir geçtiğini belirterek, madalya ile uğraş ettiklerini söylediler.

Share: