Sivas’ta “çağrı merkezi” kurarak dolandırıcılık yaptıkları iddiasıyla 20 meşkûk yakalandı

Sivas’ta kurdukları “çağrı merkezi” üzerinden ayyarlık yaptıkları doğacak sürülen 20 kaknem, Sivas ve Mardin’de planlı eş zamanlı operasyonda gözaltına alındı.

İl Emniyet Müdürlüğünün yazılmış açıklamasına bakarak, Çarşıbaşı Mahallesi’nde bulunan hareket hanındaki çağrı merkezinde çalışanların, değişik illerde tevakkuf fail vatandaşları telefonla arayıp “kanuni sıfır sitelerden bahis oynadıklarının tespit edildiği, yasal süreç ile icra takibinin başlatıldığı” şeklinde beyanlarda bulunarak hesaplarına para aktarımı yapılmasını sağladıkları yönünde ihbar kayran polis güçleri ekipleri say başlattı.

Sivas Cumhuriyet Başsavcılığının talimatıyla anket yürüten polis, şüphelilerin “davet merkezi” olarak görünen hareket yerini ayyarlık faaliyetleri kapsamında kullandıklarını, telefon ile ulaştıkları mağdurların iki farklı kişiye ilgilendiren hesaba para göndermelerini sağladıklarını tespit etti.

Farklı illerde tespiti yapılan 12 mağdurun ifadesine başvuran polis ekipleri, bu kişilerin 66 bin 650 lirasının dolandırıldığını belirledi.

Polis, ayyarlık olayını A.O, M.T. ve T.T’nin tevhit ettiğini, paraların da Mardin’de ateş parçası G.A. ve Y.A’nın hesaplarına gönderildiğini belirleme etti.

Mardin ve Sivas’ta senkronik ameliyat düzenleyen polisler, 16’sı çağrı merkezinde etkin 20 şüpheliyi gözaltına aldı.

Çok sayıda dijital materyale halk koyan polis güçleri, firari tıpkısı şüphelinin yakalanması üzere çalışmalarını sürdürüyor.

Share: