Şita yaklaştığını hissettiriyor! Meteoroloji 4 toprak amacıyla sağanak ve fırtına uyarısı yaptı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü marifetiyle yapılan serencam değerlendirmelere göre ülkemiz genelinin parçalı düzlük meydan çokça bulutlu, Şarki Akdeniz, Ölçülü ve Doğu Karadeniz kıyıları, Şarki Anadolu’nun kuzeydoğusu, İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Niğde, Kayseri, Artvin, Muş, Bitlis, Van, Diyarbakır ve Siirt çevreleri ile Kırklareli’nin kıran, Balıkesir’in kuzey kesimlerinin evcil gelmek amacıyla boğanak ve düzlük düz asuman ses bora yağışlı geçeceği durum ediliyor.

Hava sıcaklığında önemli tıpkısı başkalık olmayacağı, alelumum mevsim normalleri civarında seyredeceği hesap ediliyor. Rüzgarın alelumum şimal ve kuzeydoğu yönlerden belli belirsiz, ara sıra ölçülü kuvvette, Marmara, Veli ve Gün Batısı Akdeniz’in çöz kesimlerinde kuvvetli, Marmara ve Yıldız Ege’de ara sıra güdük mütemadi fırtına (40-70 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.

KUVVETLİ RÜZGARA DİKKAT

Rüzgarın Marmara ve Ege bölgeleri ile Günindi Akdeniz’in iç kesimlerinde sağlam, Marmara ve Şimal Iye’de zaman zaman gelişmemiş mütemadi sıkıntı (40-70 km/sa) şeklinde esmesi beklendiğinden ulaşımda aksamalar gibi yaşanabilecek olumsuzluklara karşı müdebbir ve tetik olunması gerekmektedir.

İLLERE BAKARAK GELGEL DURUMU

İSTANBUL: 20°C Modüler ve haddinden fazla bulutlanmış, aralıklı bora yağışlı

ANKARA: 18°C Modüler bulutlanmış

İZMİR: 26°C Modüler ve beş altı bulutlu

ADANA: 30°C Parçalı ve haddinden fazla bulutlu, öğle vakti saatlerinde bağırsak kesimleri ile akşam ezanı saatlerinden sonradan el geneli boğanak ve asuman ses boğanak yağışlı

ZONGULDAK: 18°C Parçalı ve çok bulutlu

TRABZON: 21°C Parçalı ve çok bulutlu, espaslı bora yağışlı

ERZURUM: 17°C Modüler ve çok bulutlanmış, gün ortası saatlerinden sonradan bora yağışlı

DİYARBAKIR: 26°C Modüler düz yer çokça bulutlu, öğle saatlerinden sonraları boğanak ve asuman gürültülü sağanak yağışlı

Share: