Şırnak Üniversitesini tercih eden öğrencilerin sayısı arttı

Şırnak’ta sağlanan yaşayış ortamı, kentte yetişek veren üniversiteyi tercih fail öğrencilerin sayısına yansıdı.

Şırnak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Tehlikesiz Erkan, gazetecilere yaptığı açıklamada, üniversitenin, bölgenin yükselen değeri olduğunu ve 2 sene evvel Türkiye’nin yer iyicene kampüsü seçildiğini anımsattı.

Son dönemlerde açılan güzelce sanatlar ve afiyet bölümleriyle temas bölgeden mektepli aldıklarını tamlayan Erkan, şunları kaydetti:

“Üniversitemiz, 2018’den bu yana yüzdelik 100’e andıran öğrenci artışının olduğu biricik üniversite. Kampüsü ve öğrenci profiliyle anbean değişiyor. 2018 yılında 1100 öğrencimiz vardı mülhak anahtar ve efdal lisanslarla bu arada 6 bin 650 öğrenciyi bulduk. Yetişek bilimleri ve pedagojik biçimlenme yüksek lisans başvurumuz var, akseptans edilirse mektepli sayımız 7 bini bulacak”

Erkan, Şırnak Üniversitesini ecnebi tabiiyetli öğrencilerin de tercih ettiğini dile getirerek, “Şu an 116 ecnebi uyruklu öğrencimiz var. Mektepli ve hocalarla cümle aynı kültür mozaiği oluştu.” diye konuştu.

Üniversitenin takkadak eğitim bilimi alanında değil sosyo-kazançlı yerine de kente hizmet ettiğini nâkil Erkan, kampüsün türlü ulusal ve uluslararası faaliyetlere familya sahipliği yaptığını birlikte sözlerine ekledi.Share: