Sıla Şentürk cinayeti davasında yargılama sürüyor

Sıla Şentürk cinayeti davasında usa vurma sürüyor

GİRESUN Giresun’da 16 yaşındaki Sıla Şentürk’ü öldüren Hüseyin Can Gökçek’in “kasten ve canavarca hisle çocuğu isteyerek katil” suçundan ağırlaştırılmış mal boyu delik cezası talebiyle yargılanmasına bitmeme edildi.

Giresun 1. Tehlikeli Ukubet Mahkemesinde tanıdık davanın duruşmasına Sıla Şentürk’ün annesi Asiye ve babası Bekir Şentürk amade bulunurken, maznun Hüseyin Duygusal Gökçek ise Van F Tipi Efdal Güvenlikli Merbut Ukubet İnfaz Kurumu’ndan Ses ve Fon Enformatik Sistemi üzerinden katıldı. Duruşmada sanık Hüseyin Can Gökçek’in için Adli Tıp Kurumu eğin kurulunca sunulan kanı sağlığının yerinde olduğu, zeka geriliği saptanmadığı ve ukubet sorumluluğunun tekmil olduğuna dair sunulan raporlar dosyaya eklendi. Adli Tababet Kurumu’nun raporuna itiraz fail maznun Gökçek’in tamlık teşekküllü can kuşu ve asap hastalıkları hastanesinden yeniden tabir talebi murafaa heyeti aracılığıyla akseptans edilmedi. Sanık avukatı vasıtasıyla mahkemeye kanıt namına Hüseyin Duygusal Gökçek ile Sıla Şentürk’ün nişan görüntülerinin olduğu bire bir CD sundu. Mahkeme 29 Meyan 2022 tarihine ertelendi.

Olayın geçmişi

Giresun’un Bulancak ilçesinde 16 yaşındaki Sıla Şentürk, internette tanıştığı Hüseyin Gökçek aracılığıyla 16 Şubat tarihinde evinde bıçaklanarak öldürüldü. Bıçaklayan sanık Gökçek, Ankara’dan kızla ahbaplık etmek için Giresun’a geldiği belirlendi. İkilinin güzeşte yıl genel ağ ortamında tanıştığı, aileler arasında yapılan nişanın bozulması üzerine Hüseyin Gökçek’in anlaşmak üzere Ankara’dan Giresun’a geldiği ve kavilleşmek istemeyen Sıla Şentürk’ü evinde boğazını ve vücudunun türlü yerlerini keserek öldürmüştü. Olayın peşi sıra Sanık Gökçek, Kargaşa-Giresun Havaalanı’nda yakalanmıştı.

Share: