‘Sil Baştan Kaynanam’ 9 Aralık’ta vizyonda

‘Sil Yeniden Kaynanam’ 9 Mabeyin’ta vizyonda

İSTANBUL – Başrollerini Algı Büyük ve Alper Hücumcu’ın paylaştığı ‘Sil Yeniden Kaynanam’ 9 Çatlak’ta vizyona ati.

Anadolu’de yaşanan elkızı-hanımanne ilişkilerine mizahi benzeri tuşe getiren ‘Sil Yeniden Kaynanam’ın 9 Meyan’ta vizyona gireceği açıklandı. Afişi ve evvel teaseri yayınlanan ve bütünü Sivas’ta çekilen filmin yapımcılığını Greenartı’ın sahibi Tek Erdoğan üstlendi. Başrollerini Alacak Oylumlu ve Alper Saldıran’ın paylaştığı filmin yönetmenliğini Raşit Çelikezer, senaristliğini ise Sulh Başar yaptı.

Filmde iyi huylu aynı eş iken hafızasını kaybetmesiyle davranışları değişen ve kayınvalidesinin kötü muamelesinden kurtulmaya müteharrik Ceylan (Algı Kocaman) ile, annesiyle eşinin arasını bulmaya çalışırken ikisi tarafından birlikte ezilen Ünal’ın (Alper Hücumcu) gülme ve macera yoğun serüveni anlatılıyor.

Zeynep Eronat, Gök Dabak, Yeşim Dalgıçer, Ünal Kâfi, Gökçe Özyol, Buyuru Sefa Sebep, Ömer Kurt, Sulh Başar, Hakan Bulut, Irmak Entelektüel, Kristal Yılmaz, Elif Melda Yılmaz, Çokluk Şenbacak, Mısır Yasemini Sümer gibi müstehap oyuncuların yer aldığı ‘Sil Baştan Kaynanam’ filminin çekimleri yaz aylarında Sivas’ta gerçekleşti.

Filmde 2 bin Sivaslı azamet aldı

Tamamı Sivas’ta gerçekleşen filmin çekimlerinde tahminî 2 bin Sivaslı yedek oyuncu yerine alım çalım aldı. Filmi izleyenlerin çokça eğleneceklerini belirten Benzerlik Erdoğan “Sivas’ta çekimler kestirmece 2 ay sürdü. Elan ilk 18 Son Teşrin adına belirlediğimiz uyanıklık tarihini imdi izleyiciyle buluşabilmek üzere 9 Ara olarak değiştirdik. Anadolu’birlikte yaşanan geçmişten günümüze ışık markajcı hikayeleri işlemeyi seviyoruz ve bu alamda çalışmaya bitmeme edeceğiz. Bu filmde kültürümüzdeki kadın hanımanne ilişkilerine mizahi bire bir tuşe yaptık. Sivas majör aynı site ve dokusu perdeye çok evire çevire yansıdı. İzleyen herkesin eğlenmeden çıkmayacağına garanti veriyorum” dedi.

Share: