Sıcaktan bunalanlar Barış Gölü’ne atak etti

Sıcaktan bunalanlar Sulh Gölü’ne akış etti

ELAZIĞ Elazığ’de sıcaklıkların zaman normallerinin üstünde seyretmesiyle hafta sonunu dahi okazyon bilen vatandaşlar, Hazar Gölü’ndeki plajlara akış etti.

Elazığ ve bölgesinde albeni sıcaklıkları zaman normallerinin üzerinde seyretmeye bitmeme ediyor. Sıcaktan bunalan ve ferahlamak talip vatandaşlar ise hafta sonunu üstelik vesile isteyerek Hazar Gölü’nün kıyısında kâin plajlara akın etti. Hele Diyarbakır, Malatya, Bingöl, Tunceli, Bitlis, Mardin ve Batman başta doğmak üzere mekân illerdeki vatandaşlar, denize ırak olmaları dolayısıyla Barış Gölü’nü yeğleme ediyor. İki cezire ve saklı kenti mevcut Sulh Gölü çevresi, otelgarni, kamp deri alanları ile tatilcilerin gözde mekanı oldu. Akdeniz ve Ege sahillerini aratmayan Sulh Gölü’nde tatilcilere şezlong, güncek, deniz bisikleti, mıntıka turu kabil imkanlar dahi sağlanıyor.

Havanın hamam olduğunu belirten Emrullah Canlı, ” Diyarbakır’dan buraya ferahlamak için geliyoruz. Sivrice domuzuna benzeri meydan. Çocukları getirdik, gezdiriyoruz. Onlar için uymazlık oluyor. Tehlikeli havalarda buranın havası bize haddinden fazla dolgunca geliyor” dedi.

Tuğba Cerbezeli, “Elazığ’dan geldim. Çekicilik ve Sivrice haddinden fazla iyice. Bu sene ısıdam gidiyor. Gölde serinliyor ve sunturlu mesafe geçiriyoruz. Ulus Antalya’ya İzmir veya Muğla’ya gitmek yerine burayı yeğleme edebilir. Yatırımlar yapılabilir” diyerek konuştu. Sivas’tan geldiklerini aktaran Bulunmaz Duranay ise “Eşim Elazığlı, tatili vesile bile bile buraya geldik. Gelgel sıcak. Bölge anlımda birlikte Elazığ ısıdam aynı şehrimiz. Bizde ferahlamak anlamında kaçamak adına buraya geldik” şeklinde konuştu.

Share: