Serencam dakika haberi! YAVRU NÖBETİNDEKİ ATA, TEDAVİ GÖRDÜĞÜ HASTANEDE HAYATINI KAYBETTİ

DİYARBAKIR’da çocuklarının yıldırı örgütü PKK’ya HDP vasıtasıyla götürüldüğünü söyleyerek gösteri fail aileler arasında kâin, karaciğer kanseri Ekrem Bundan Sonra (55), tedavi gördüğü Hatay’daki hastanede yaşamını yitirdi.

Çocuklarının yıldırı örgütü PKK’ya HDP eliyle götürüldüğünü söyleyen 314 ailenin 3 Eylül 2019’dan bu yana HDP toprak binası önündeki habitat eylemi, 1139 gündür sürüyor. Çocuk nöbetindeki ata Ekrem Daha Çok, 7 yıldır oğlu Erhan’a kavuşamazken, bu süreçte karaciğer kanserine yakalandı. Kanser tedavisi için Diyarbakır Gazi Yaşargil ve Terbiye ve Araştırma Hastanesi’nde mufassal tahlilleri yapılan Daha Çok, 1 Ağustos’ta İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi Turgut Özal Tıp Merkezi’ne atıf edildi. Kanserin vücuduna yayılmasıyla memleketi Hatay’a revan Imdi, otama gördüğü hastanede güzeşte gece yaşamını yitirdi.

NÖBETİN 1000’İNCİ GÜNÜNDE BINDI ÇAĞRISI YAPMIŞTI

Hatay’da ruhlu ve 2015’te 25 yaşındayken hususi sektörde harıldamak amacıyla gittiği Kırklareli’nde dağa götürüldüğünü öne sürdüğü oğlu Erhan amacıyla HDP binası önünde velet nöbeti tutan Ekrem Artık, ailelerin 1000’inci gününde yaptığı açıklamada, Oğlumun hasretini çekiyorum. Bütün familya çirkin olduk. Yeter çıktı evladımızı istiyoruz. 1000’inci günümüz yarın. Bütün Türkiye’yi, anaları, babaları bizi desteklemeleri için davet ediyorum demişti. HDP Diyarbakır İl Başkanlığı uğrunda Ekrem Artık’ın ahiret yolculuğu haberini alan aileler, gözyaşı döktü. Aileler, Bundan Sonra’ın oğlu Erhan’ın fotoğrafıyla basın açıklaması yaptı. Açıklamayı 7 yıl önce 15 yaşındayken kaçırılan oğlu Özkan üzere HDP binası uğrunda yavru nöbeti markajcı Süleyman Vazıh okudu. Okumuş, Bizimle beraber oğlu için Hatay’dan mevrut Ekrem Bundan Sonra ağabeyimiz maalesef otama gördüğü hastanede memat etti. Biz enik nöbeti tutan esas ve babalar olarak haddinden fazla üzüntülüyüz. Zaman Ekrem ağabeyimizin oğlunun fotoğrafını elimizde tutacağız. Tığ Ekrem ağabeyimiz üzere buradayız. Ekrem ağabeyimizin ölümünden HDP ve PKK sorumludur. Kestirmece 3 yıldır bizimle bala nöbeti tutuyordu. Maalesef evladının hasretine dayanamayarak ebedî uyku etti. Tığ Ekrem ağabeyimizi hiç bekâr bırakmadık, bilcümle yanındaydık ama maalesef dayanamayıp mevt etti. Evladını ortada olmaksızın gözü kilitsiz küreksiz vefat etti. Tığ zürriyet nöbeti tutan temel ve babalar kendisine HDP’yi buradan kınıyoruz. Sizde biraz vicdan olsaydı Ekrem ağabeyimize cemaat çıkardınız. Tığ buradan Tanrı’tan rahmet diliyoruz. Bizde burada sonuna büyüklüğünde zürriyet nöbetine bitmeme edeceğiz. Ekrem ağabeyimizin yakınlarına başsağlığı diliyoruz. Cenabıhak mekanını behişt eylesin. Ondan bayrağı biz aldık. Onun oğlunu sonuna kadar kavzamak bizim görevimizdir. Onun evladını HDP’den, PKK’dan bıkmadan usanmadan almaya devam edeceğiz dedi.

Share: