Serencam an bilim! Kars’ta ‘torbacı’ operasyonu: 6 tutuklama

Kars’ta mızrap operasyonunda gözaltına alınan 10 aynasız şahıstan 6’sı tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Kars’ta, polis ekiplerinin düzenlediği metal operasyonunda otomobilde tavan lambasına gizlenmiş 453,76 gram metamfetamin ele geçirildi, aralarında çoban ile alay malay 4 can girmek için mecmu 10 suratsız gözaltına alındı.

Kars İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Uğraş Yazıhane Müdürlüğü ekipleri ‘torbacı’ yerine tabir edilen sokak satıcılarına yönelik harekete geçti. Kentte eş anlı yapılan operasyonlarda bir açar koyulmak amacıyla mecmu 7 familya ve işyerlerinde başat yapıldı. Belirlenen adreslerde yapılan aramada aracın bel lambasına ve duvara kamufle 453,76 gram metamfetamin, kötü, yaman, alüminyom folyo, suçtan elde edilen 23 bin 660 TL servet, 3 adet ruhsatsız tabanca, 3 skor şarjör ve 56 skor fişek ele geçirildi.

Gözaltına alınan 10 keleş şahsın emniyetteki sorgusu tamamlandı. Harakani Azamet Hastanesine sağlık kontrolünden geçirilen 10 bed kişi tutuklanma talebiyle sulh ceza hakimliğine sevk edildi. Hakim karşısına sâdır şüphelilerden C.B. (28), E.Ş. (44), F.Ç. (28), H.Ş. (32), M.Ö.T. (25), ve S.B. (30) tutuklandı. Ayrıksı 4 münasebetsiz ise adli taharri amacıyla serbest bırakıldı. – KARS

Share: