SELIM Öğür Umumi Başbuğ Yardımcısı Hamza Dağ’dan Gülşen’e takbih

SELIM Fırka Genel Komutan Yardımcısı ve İzmir Mebus Hamza Kırıcı, şarkıcı Gülşen’in mortocu hatiplilere müteveccih ifadelerini kınadı. Ateş, söylenen ifadelerin toplumun tıpkı kısmını aşağılık düşürücü ve ötekileştirici ifadeler olduğunu belirterek, “Nükte adına nitelendirenler var. Bu espri değildir. Toplumun bir kesimini beribenzer görmeye yönelik aynı mantıktır” dedi.

Öte yandan Acı, mugayeret partilerinin yıldırma diline cebin bir açıklama yapması gerektiğini söyleyerek, “Bununla ait izah ortaya koyarsanız helalleşmeniz candan mi değil mi bu millet dahi görmüş peki” diye konuştu.

“‘Helalleşme’ diyen CHP’nin hakikat zihniyeti organizasyonlarda ortaya çıkıyor”

DOĞRU Parti olarak sahada milletin nabzını tuttuklarını tamlayan DÜRÜST Parti Umumi Başbuğ Yardımcısı Hamza Üzücü, “Mugayeret cephesine baktığımızda ise tekrar seçimler yaklaşırken yıldırma, hoşur düşürme ve ötekileştirme dilinin ağırbaşlı ayrımsız şekilde devam ettiğini görüyoruz. Edremit’te CHP’li belediyenin birleştirme ettiği ‘kitap fuarı’ adı altında sözde haber üzerinden kez alarak CHP’li siyasetçilerin hem cumhurbaşkanımıza, hem bakanlarımız ve milletvekillerimize yıldırma diliyle daim yargılanmaktan bahsettiklerini görüyoruz. ‘Helalleşme’ diyen CHP’nin ana zihniyeti esasen organizasyonlarda ortaya çıkıyor. Burada siyasiler hukukun önüne geçip yargılanmaktan bahsediyor. Bizim kimseden korkumuz yok. 20 yıldır bu millete sadece bakım ettik. 20 sene daha hizmet edeceğiz. Ne ant helalleşmeden bahsedenler önlerine tıpkısı imkan geldiğinde ya hesaplaşmaktan ya yargılamadan bahsediyorlar. Bu zılgıt diline başmak bırakacak halimiz yok. Vatandaşımız üstelik bunu gayet bereketli görüyor” dedi.

Hamza Keder’dan Gülşen açıklaması

Şarkıcı Gülşen’in geçmiş ortaya sâdır aynı dinleti kaydında imam hatiplilere ettiği sözler üzere dahi konuşan Hamza Kırıcı, “Aynı artist diye tabir edilen ama sanatıyla değil, politik mesajlarıyla ruzname olan bir kişinin yapmış olduğu açıklama, toplumun yetişkin benzeri kesimini rencide etmiştir. İmam hatipliler güzeşte vardı, bugün var, erte üstelik olacaklar. Bu ülkenin cumhuriyetin kurmuş olduğu okullarda büyümüş insanlardır. Ego bile bir imam dil cambazı lisesi mezunuyum. Bu anlamda bu ülkeye vakit kaybetmeden hizmet etmeyi düşünen insanlardır. Burada yapılan o alelade düşürme içeren, toplumun tıpkısı kesimini ötekileştirme noktasında tabir ortaya konulan bu açıklamayı tığ elhak kınamak üzere işlemlerimizi başlattık. Yargı işlemlerini başlattı. Nükte olarak nitelendirenler var. Bu nükte değildir. Toplumun tıpkı kesimini sıradan görmeye yönelik ayrımsız mantıktır. Nükte deyip geçiştirilecek tıpkı madde değildir. Muhalefete çağrımız şudur siz bu gözdağı dilinin neresindesiniz. Önünde mi arkasında mı karşısında mısınız? Bununla ilişik izah ortaya koyarsanız helalleşmeniz özden mi değil mi bu millet birlikte görmüş peki. Biz sahada teşkilatlarımızla beraber geziyoruz. Gündemi gözdağı dili olanlara ayakkabı bırakmayacağız” ifadelerini kullandı. – İZMİRShare: