Selena’daki Hades rolüyle hafızalara kazınan Sinan Çalışkanoğlu, yaşadıklarını anlattı: Beni görünce besmele çekerlerdi

En Son Babalar Duygun, Aynı İstanbul Masalı, Hayat Bilgisi, Yahşi Elektrik, Elöpen ve Selena kadar dizilerdeki başarılı rolleriyle tanınan Sinan Çalışkanoğlu, Haberler.com’un YouTube stüdyosunda Melis Yaşar’ın sorularını yanıtladı. Aktör, Hades rolünü oynadığı Selena’nın çekildiği dönemde yaşadığı enteresan anılarından de bahsetti.

“HADES ROLÜNÜ ÇOKÇA EĞLENEREK OYNADIM”

2006-2009 yılları ortada yayınlanan Selena dizisi için konuşan Çalışkanoğlu, “Selena baştan çekilmeye başlansa izlenir. Hades rolü çokça ilginçti. Oyuncak kabil bir karakterdi. Çocuklar haddinden fazla seviyordu ama korkanlar da vardı. Benim somurtkan eğlenerek oynadığım bir karakterdi. Dizide Hades’in birlikte 2-3 karakter daha oynadım. Selena’dahi senaryoya emprovizasyon aksam ekledim” dedi.

“SİNEM KOBAL’LA DEMİR ÇUBUKLARLA BİRBİRİMİZE GİRİYORDUK”

Dizide başrolü paylaştığı Sinem Kobal hakkında mütekellim aktör, “Onunla oynamak çokça güzeldi. Haddinden Fazla disiplinli ayrımsız oyuncudur. Onun önceki mufassal soluklu başrolüydü ve çevresindekilere rastgele şeyi sorardı. Sinem’le gecenin ayrımsız yarısı çekimlerde demir çubuklarla birbirimize giriyorduk. Sahnelerimiz süssüz değildi, demin öyle bir şey kimesne yapmaz. Selena’nın setinde çok özdek öğrendim” ifadelerini kullandı.

“HADES ROLÜNDEN DOLAYI BENİ GÖRÜNCE BISMILLAH ÇEKİYORLARDI”

Hades rolünden etraf yaşadığı enteresan olaylardan birlikte bahseden adlı sima, sözlerine şöyle devam etti: “Hades çok makyajlı bire bir karakterdi ve yüzümü gidermek haddinden fazla zordu. Benzeri dönme hava haddinden fazla uzayında makyözümüz bana temizleyicileri verip eve yolladı. Evime girerken yüzümü okutmam lazımdı amma makyajdan kıran okumadı. Düzenlilik beni öyle görünce çokça şaşırdı ve ‘Anaa Hades’ diye niteleyerek kapıyı açmıştı. Tıpkı keresinde de yolda yürürken bir koca bismillah çekerek çocuğunu benden saklamıştı. Bire Bir koca de yanıma gelerek ‘senden tiksiniyoruz’ dedi. Oyunculuğumla ilgili elem yorumlar almadım, elden karakteri sevmiyorlardı. Hades rate benzeri kötüydü.”

Share: