Şehrin ortasında kurduğu uğraşı bahçesinden, kışlık ihtiyacını karşılıyor

Şehrin ortasında kurduğu hobi bahçesinden, kışlık ihtiyacını karşılıyor

Polis Güçleri memuru, kurduğu uğraşı bahçesinde stresini atıyor

DÜZCE – Düzce’bile pandemi döneminde evinin bahçesinde oluşturduğu uğraşı alanı uzvi bahçeye döndü. Emre Ayhan, iş dışında bütün zamanını geçirdiği bahçesinde özlük yetiştirdiği ürünleri ile tek biricik ilgileniyor.

Sebze ve meyvelerini evinin bahçesinde yetiştiren Polis Güçleri memuru Emre Ayhan, bostan ile ilgilendiğinde dinlendiğini ve stresini attığını belirterek “Pandemi döneminde kendimize aynı canlılık kaynağı haline getirdik. Uğraşı bahçesi namına hoşur parçalar halinde başlamıştık. Şimdi ise bahçemizi büyüttük ve değme türlü sebze ve meyveyi ekiyorum. Burada domates, oturak fasulye, salatalık, bamya, biberlerimiz, çangal fasulyeler var. Bunların tamamını burada yetiştiriyoruz. Antrparantez bahçemin başka tarafında dahi karpuzlar var. Bunların tamamını hobi gayeli yapıyoruz. Yoruluyoruz, terliyoruz amma hem sporumuzu yapıyoruz hem hobimizi yapıyoruz. Boş zamanlarımızda koştura koştura buraya geliyoruz. Bütün stresimizi burada atıyoruz. Burada çalışırken yorulmuyor, dinleniyoruz” dedi.

“Kışlık ürün çıkıyor, talip dahi alıyor”

Gökçe Yazın yaptığı istihsal ile familya ekonomisine da yardım sağladığı belirten Emre Ayhan, “Yetiştirdiğimiz mahsulü kışlık namına ta hazırlıyoruz. Iktisadi adına ta rahatlatıyor bizi. Bahçemiz binaların arasında olunca görenlerden üstelik olumlu tepkiler alıyoruz. Burada kimseyi huzursuz edecek ayrımsız davranışımız olmuyor. Kimi Zaman balkonlarından görenler gelip çalışmalarımızı izliyorlar. İstediklerini üstelik alabiliyorlar. Şimdiye kadar hiçbir güçlük yaşamadık. Bazı şeyleri fora etmek üzere laçkalaşmak gerekir. Bizde bu bahçeyi isteyerek ekiyoruz” ifadelerinde bulundu.

Bahçeyi görenlerde büyük iptila ve sargı bahçeyi geçiyor.Share: