Şehit öğretmen Necmettin Yılmayan fariza yaptığı okulda anıldı

Martir öğretmen Necmettin Yılmaz görev yaptığı okulda anıldı

ŞANLIURFA Fariza yaptığı Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinden, memleketi Gümüşhane’ye dönerken Tunceli’üstelik PKK’lı teröristlerce kaçırıldıktan sonraları katledilen sınıf öğretmeni Necmettin Yılmaz, fariza yaptığı okulda gerçekleştirilen etkinliklerle anıldı.

Siverek Uyanık Komutanı Mustafa Deniz ve birlikte ki askerler, 24 Son Teşrin Öğretmenler Günü nedeniyle Şehit Necmettin Yılmayan okulunu görüşme ederek, mektepli ve öğretmenlere türlü hediyeler verdi. Okulda görev işleyen bütün öğretmenlerin öğretmenler gününü kutlayan askerler, öğretmenlere gül, öğrencilere da değişik hediyeler verdi. Peşi Sıra ise Siverek’i İl Etme Derneği ve Fırat Gezginler Kulübü üyeleri 2017 yılında PKK terör örgütü yoluyla şehit edilen, şehit öğretmen Necmettin Yılmayan’ın isminin verildiği okulu konuşma ederek, burada fariza yapan öğretmenlere karanfiller dağıttı, öğretmenler gününü kutladı.

Sivil-Der Başkanı Ayhan Ekinci,” Bizin için bu okulun haddinden fazla fehva ve önemi var. Martir olan Necmettin Yılmaz hocamızın adının verildiği okuldur bu ve bizde, bu özel günde burada görev özne öğretmenlerimizi karşılaşmak istedik. Buradan tam öğretmenlerimizin öğretmenler gününü dahi kutuluyorum” dedi

Ziyaretlerde askerler, toplum örgütü ve pakt üyeleri Necmit Yılmayan’ı da anarak, dua etti.

Share: