Sazak ve Hatay’da sosyal ev projesine başvurular sürüyor

Mersin ve Hatay’üstelik vatandaşlar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı içtimai konut projesine referans yapmaya devam ediyor.

Sosyal basamak projesi kapsamında 5 bin 100 konutun yapılmasının planlandığı Sazak ile 4 bin 450 konutun hedeflendiği Hatay’bile, e-Büyüklük üzerinden referans imkanı olmayanlar, taleplerin alındığı ikinci dönme bile Umum ve Ziraat bankaları şubelerine gitti.

Mersin’birlikte referans yapanlardan 55 yaşındaki ev hanımı Cavidan Layemut, çalışmadan muhit bahtiyar olduğunu vurgulayarak, “Eşim öldü, 4 çocuğum var. Başımı sokacak bire bir evim olsun istiyorum. Kiralar çok fiyatlı. Sayın Cumhur Reisi’mıza çokça teşekkürname ederiz. Ev çıkarsa ona çokça gönül borçlusu kalacağız. Kira vereceğimize, öz evimiz, umudumuz peki.” dedi.

-“Bu proje çok evire çevire imkanlar sunuyor”

Mütekait sarıklı Zarife Kayaç (65) üstelik kirada oturduğunu belirterek, “Evim olsun istiyorum, heyecanım az çok efdal. İnşallah eş yarar. Sayın Cumhurbaşkanı’mıza çokça teşekkür ediyorum. Bu proje çokça sunturlu imkanlar sunuyor. Öz evimiz olacak, kira vermekten kurtulacağız. Çok fena hâlde bir husus.” diye niteleyerek konuştu.

Başvuru işleyen gençlerden 27 yaşındaki Kırat Demircan, projeyi duygun duymaz müracaat yapmaya değişmeyen verdiğini söyledi.

Umutlu olduğunu dile getiren Demircan, “Çokça heyecanlıyız, umutluyuz. İhtiyaç sahibi insanların bu projeden yararlanabilmesi bizi elan de mutlu etti. Kendimizi bir kenara bırakıp, onların adına artık bahtiyar olabiliyoruz. Böyle tıpkı hamle atıldığı için Sayın Reisicumhur’mıza ve emeği sabık herkese teşekkürname ediyorum.” ifadesini kullandı.

Hatay

Hatay’de referans yapanlardan Hasan Keşikçi (32), 11 yıldır kirada oturduğunu ve sülale sahibi almak üzere projeye başvurduğunu anlattı.

Projenin çokça güzel olduğunu tamlayan Keşikçi, “Bu fiyatlarla bir ev sahibi olursak iyi evet. Bütün üzere alımlı çalımlı tamam inşallah.” dedi.

Abdullah Akavioğlu (53) da taksitle karı sahibi olma imkanı sağladığı amacıyla projeye başvuru yaptığını kaydetti.Share: