Şaşırtı ekrana yansıdı, Ilbay gözyaşlarını tutamadı

Şaşırtı ekrana yansıdı, Ilbay gözyaşlarını tutamadı

TOKAT – Tokat Valisi Numan Hatipoğlu, öğretmenler gününde gözyaşlarına hakim olamadı.

24 Kasım Öğretmenler Haset Tokat’ta 26 Haziran Atatürk Ekin Sarayı’nda planlı törenle kutlandı. Törende kürsüye gelen Ilbay Hatipoğlu, öğretmenliğin önemine aksan yaparak, “Ülkece çocuklarımızı yarınlara haddinden fazla henüz bol hazırlamak üzere benzeri hedefimiz var. Bu anlamda özellikle kurumları iyileştirme noktasında elimizden geleni adına getirmeye çalışıyoruz. Öğretmenlerimizin çok kızıl katkılarıyla bunu yapıyoruz. Eğitimi yemeden içmeden materyaller, laboratuvarlar oluşturmaz, öğretmenlerimizin o çok altın katkılarıyla yetişek oluşur. Kendilerine tekrar minnettarız” dedi.

Ilbay Hatipoğlu konuşmasının peşi sıra sahneden ayrılırken kendisi amacıyla hazırlanan sürpriz ekrana yansıdı. Korgan İmam Hatip Ortaokul ve Lisesi’nden Türkçe ve Gökçe Yazın Öğretmeni Süleyman Şafak, izlence amacıyla özel hazırlanan videoda Ilbay Hatipoğlu ile olan ekol anılarını anlattı. Öğretmenini yıllar bilahare ekranda gören Vali Hatipoğlu gözyaşlarını tutamadı.

Programın böylece adaylıklarını bütünler öğretmenler ahit etti. Borsa İstanbul Sosyal Bilimler Lisesi öğrenci ve öğretmenlerinin hazırladığı oratoryo gösterisi sergilendi.

Share: