Şark Anadolu’da 7 ilde yeni yetişek talim yılı başladı

Doğu Küçük Asya Bölgesi’nde Erzurum, Ardahan, Balkı, Kars, Iğdır, Erzincan ve Tunceli’da 2022-2023 eğitim tedris yılının başlamasıyla öğrenciler öğüt başı yaptı.

Yeni yetişek tedrisat yılı dolayısıyla Palandöken ilçesindeki Yıldızkent İlkolunu’nda tören düzenlendi.

Törenin açılışında konuşan Ilbay Okay Memiş, terbiye tedris amacıyla kentteki bilcümle okulları amade arkaç getirdiklerini söyledi.

Öğrencilerin dolgunca şartlarda kaliteli aynı eğitim bilimi almaları amacıyla ne gerekiyorsa yaptıklarını tamlayan Memiş,” Tığ çocuklarımızı çok gür yetiştireceğimize inanıyoruz. Aileler müsterih olsunlar. Bütün 1187 okulumuzda hazırlıklarımızı tamamladık. 12 bine mümasil öğretmenimizle dahi terbiye ve öğretime hazırız diyebiliriz.” dedi.

Milli Terbiye Bakanlığı Personel Genel Müdürü Fehmi Rasim Polat da talih genelindeki yapılan yatırımlar için bilgiler verdi.

İl Milli Yetişek Müdürü Salih Kaygusuz ise amaçlarının öğrencileri geleceğe amade, kuvvetli ve benzerlerinden asla geriye düşmeyen ayrıca onları aşan bire bir nitelikte yetiştirmek olduğunu kaydetti.

Yapılan konuşmaların arkası sıra 4.sınıf öğrencileri okula kullanılmamış başlayan 1.sınıf öğrencilerine hediyeler verdi.

Protokol üyelerinin zili çalmasıyla birlikte yıpranmamış yetişek talim yılı başladı.Share: